مد لاین
+۵۰ مدل مانتو اداری
+۴۰ مدل مانتو اداری
مدل مانتو مجلسی عید ۹۸
مدل فرنچ ناخن ۲۰۱۹
نرم کننده های طبیعی مو
مانتو رنگ سال ۹۸، مانتو مرجانی
مدل کیف دخترانه ۹۸
رنگ رژ لب سال ۹۸
رنگ موی کاراملی
لنز چشم مناسب با توجه به رنگ پوستhttps://modline.ir
https://modline.ir/?p=754
https://modline.ir/?p=705
https://modline.ir/?p=688
https://modline.ir/?p=817
https://modline.ir/?p=676
https://modline.ir/?p=888
https://modline.ir/?p=859
https://modline.ir/?p=908
https://modline.ir/?p=843
https://modline.ir/?p=926

ماسک زنجبیل، خمیر دندان و سرکه سیب

پودر زنجبیل نصف قاشق چایخوری

خمیر دندان نصف قاشق چایخوری

سرکه سیب ۱ قاشق چایخوری

 

خمیر دندان، زنجبیل و سرکه سیب را با هم ترکیب کرده و ماسک را بر روی بینی خود بمالید. بعد از گذشت ۱۵ یا ۳۰ دقیقه، بینی خود را با آب سرد بشویید. این کار را روزانه انجام دهید تا نتیجه دلخواه خود را به دست آورید.

استفاده از ماسک عسل و روغن زیتون است شما می توانی با کمک این ماسک بینی خود را ماساژ دهید و چربی های زیر پوست بینی تان را به کمک این ماسک به خوبی از بین ببرید و با کاهش چربی های زیر پوست بینی شما کوچک تر خواهد شد.

 

ماسک زنجبیل و روغن کرچک

پس از شست و شوی صورت و خشک کردن آن زنجبیل را با روغن کرچک مخلوط کنید. بعد روی بینی خود بمالید و بگذارید تا ۱۰ دقیقه بماند. فقط مراقب باشید با چشمانتان تماس پیدا نکند. به دلیل آن که باعث سوزش میشود .

 

محلولی برای کوچک کردن بینی

برای استفاده از این محلول یک قاشق چای خوری خمیر دندان و یک قاشق چای خوری زنجبیل تازه و یک قاشق غذا خوری سرکه سیب با هم مخلوط کنید و به مدت ۲۰ دقیقه روی بینی خود بگذارید ، پیش از استفاده از محلول، بینی را با آب و صابون شسته و خشک کنید.

بعد از نیم ساعت با آب گرم بینی خود پاک کنید. می توانید از کرم مرطوب کننده برای جلوگیری از خشکی پوست خود استفاده کنید.

اگر در زمان استفاده ، سوزش و قرمزی در بینی خود دیدید مقدار زنجبیل آن را در دفعات بعدی کم تر کنید. این کار را دست کم تا ۱۰ روز ادامه دهید.

این ماسکها برای بینی های استخوانی و خیلی بزرگ تاثیری ندارد.

ماسک هایی برای کوچک کردن بینی

ماسک هایی برای کوچک کردن بینیدفعه بعد که قصد دارید از لاک ناخن استفاده کنید، بهتر است دوباره درباره انجام این کار فکر کنید. سه ماده شیمیایی که برای انسان به شدت سمی در نظر گرفته می شوند در بیشتر لاک های ناخن وجود دارند و برخلاف باور برخی افراد می توانند به درون بدن نیز نفوذ کنند.

پوست بزرگترین اندام بدن انسان است و تقریبا هرچیزی که با آن در تماس باشد را جذب می کند. اگر به دلیل سخت بودن ناخن ها فکر می کنید آنها در برابر مواد شیمیایی مقاوم هستند و این مواد وارد بدن نمی شوند، در اشتباه هستید.

بستر کوتیکول که اطراف ناخن ها را فرا گرفته است به نرمی دیگر بخش های پوست است و حلال های موجود در لاک های ناخن به گونه ای طراحی شده اند تا میزان جذب توسط ناخن ها افزایش یابد. بر همین اساس است که لاک ناخن برای مدت زمان طولانی می تواند روی ناخن ها باقی بماند و البته احتمال نفوذ مواد مضر به بدن نیز افزایش می یابد.

اما آیا ارزشش را دارد؟ زمانی که متوجه شوید لاک ناخن سرشار از مواد شیمیایی سمی است، به احتمال زیاد پاسخ منفی خواهد بود. یکی از مواد شیمیایی سمی موجود در لاک ناخن در رنگ ها و آفت کش ها نیز یافت می شود و به عنوان یک عامل سرطان‌زا شناخته می شود.

یک ماده سمی دیگر با دیابت و اختلال تیروئید پیوند خورده است، در شرایطی که ماده دیگر در آتش خاموش کن ها یافت می شود و طی یک پژوهش با حضور سوژه های حیوانی نشان داد که می تواند موجب ناهنجاری های استخوانی شود.

۳ ماده شیمیایی خطرناک در لاک ناخن

تنها بوی لاک ناخن مورد علاقه شما نیز می تواند به شما بگوید که حاوی مواد شیمیایی مختلفی است که هیچ کدام از آنها نه تنها سودی برای سلامت شما ندارند، بلکه مضر نیز هستند.

فرمالدئید

سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا فرمالدئید را به عنوان «یک ماده سرطان‌زای احتمالی» برای انسان طبقه بندی کرده است. بر اساس مطالعات آزمایشگاهی و انسانی، موسسه ملی سرطان آمریکا اعلام کرده است که فرمالدئید ممکن است موجب لوسمی (سرطان خون)، به ویژه لوسمی میلوئید حاد در انسان شود. لوسمی میلوئید حاد نوعی از سرطان است که مغز استخوان را درگیر می کند.

در یک مطالعه، زمانی که موش ها روزانه و برای یک هفته در معرض فرمالدئید قرار گرفتند، بروز علائمی شبیه ابتلا به بیماری آلازیمر را تجربه کردند.

تولوئن

تولوئن یکی از پر استنشاق‌ترین مواد مخدر محسوب می شود. تولوئن در چسب ها و رنگ ها نیز وجود دارد. مسمومیت با این ماده شیمیایی می تواند موجب رابدومیولیز شود. در این بیماری، الیاف ماهیچه تخریب شده و محصولات زائد آنها وارد جریان خون می شود و این در شرایطی است که کلیه ها نمی توانند به اندازه ای سریع کار کنند تا آنها را از بین ببرند. بیماری کلیوی یا نارسایی کلیوی می توانند در نتیجه این شرایط رخ دهند.

بر همین اساس، استفاده از لاک ناخن، به ویژه در فضاهای بسته، می تواند خطرناک باشد. اگر فردی مشغول به کار در یک سالن زیبایی هستید و روزانه با لاک ناخن در تماس هستید، توجه داشته باشید که در معرض خطر بیشتری قرار دارید.

تری‌فنیل فسفات

تری‌فنیل فسفات (TPHP) برای چسبندگی بهتر لاک به ناخن به این محصول اضافه می شود. چندین مطالعه نشان داده اند که این ماده شیمیایی به شکلی مخفیانه محرکی برای چاقی است. این ماده سلول های تمایز نیافته را از تبدیل شدن به سلول های استخوانی باز داشته و موجب تبدیل شدن آنها به سلول های چربی می شود.

طی یک مطالعه در دانشگاه دوک، پژوهشگران این موضوع را مورد بررسی قرار دادند که تری‌فنیل فسفات موجود در لاک ناخن به صورت مستقیم از ناخن جذب می شود یا امکان ورود آن به بدن از طریق هوایی که تنفس می شود نیز وجود دارد.

دو گروه از زنان از لاک ناخن استفاده کردند. یک گروه لاک ناخن را به طور مستقیم روی ناخن های خود می زدند، در شرایطی که گروه دیگر دستکش به دست داشته و لاک روی ناخن های مصنوعی زده می شد.

پس از بررسی نمونه های ادرار، پژوهشگران دریافتند زنانی که از لاک روی ناخن های مصنوعی استفاده کرده اند، داری تغییر اندک یا هیچ تغییری در سطوح دی‌فنیل فسفات یا DPHP (نسخه متابولیز شده TPHP) بوده اند.

در مقابل، گروهی که از لاک روی ناخن های خود استفاده کرده بودند، افزایش چشمگیر در سطوح DPHP را نشان دادند.

حدود ۱۰ تا ۱۴ ساعت پس از استفاده از لاک ناخن، سطوح DPHP آنها به طور میانگین هفت برابر بیشتر از پیش از زمان آغاز آزمایش بود.

مراقب سموم در لوازم آرایش دیگر باشید

لاک ناخن تنها محصول حاوی مواد خطرناک نیست. تولیدکنندگان همواره حقیقت را درباره آنچه برای ساخت محصولات خود استفاده می کنند، نمی گویند، از این رو، باید در انتخاب محصولات آرایشی دقت بیشتری داشته باشید و از برندهای معتبر در این زمینه استفاده کنید.

۳ ماده شیمیایی خطرناک در لاک ناخن

۳ ماده شیمیایی خطرناک در لاک ناخناکثر خانم ها هنگام خرید مانتو تنها سلیقه خود یا اطرافیان را به عنوان نقطه مرجع در خرید قرار می دهند ولی سوال اصلی اینجاست که اگر بخواهید یک خرید مناسب و عالی داشته باشید باید چه نکاتی را هنگام خرید مدل مانتو جدید تابستانی رعایت کنید:

فرم بدن خود را بشناسید

اینکه فرم بدن شما به چه شکلی است کمک زیادی به شما هنگام خرید مانتو خواهد کرد و به شما خواهد گفت کدام مانتو به اصطلاح به تن شما می نشیند و کدامیک را باید نادیده بگیرید. برای مثال کسانی که قد بلندی دارند بهتر است سراغ مانتوهایی با خطوط راه راه عمودی نروند زیرا آنها را بلندتر از حد معمول نشان میدهد و برعکس اگر میخواهند کمی چاق تر نشان داده شوند بهتر است به مانتوهایی با خطوط راه راه افقی فکر کنند

از رنگ های روشن استفاده کنید

همانطور که میدانید در تابستان خورشید مدت زمان بیشتری نور خود را به زمین می تاباند و لباس هایی که پارچه آنها دارای طیف رنگ تیره نظیر مشکی و سرمه ای هستند گرمای بیشتری از خورشید جذب میکنند بنابراین بهتر است مخصوصا اگر در استان های گرمسیر جنوب ساکن هستید برای انتخاب رنگ مانتو نگاهتان به رنگ های روشن باشد. البته این یک امر سلیقه ای است و نمی توان شما را مجبور به این کار کرد

طرح دار یا ساده؟

وقتی می خواهید مانتو جدید انتخاب کنید دنیایی از طرح و رنگ جلوی چشمان شما قرار خواهد گرفت. این شما هستید که بنا به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب خواهید کرد. اما آیا برای این کار هم قانونی وجود دارد؟ باید بگوییم بله! وقتی میخواهید یک مانتو بخرید باید به سایر لباس هایی که قرار است با آن ست و هماهنگ شوند نیز دقت کنید. مثلا شما نمیتوانید یک مانتو طرح دار را با یک شال طرح دار و پر زرق و برق بپوشید.

دقت داشته باشید که طرح هایی مثل مانتو چریکی، مانتوهای سنتی و مانتوهای مشکی همیشه مورد توجه بانوان قرار داشته و هیچ وقت از مد نمی افتند و می توان همیشه روی آنها حساب کرد. پس پیشنهاد میکنیم یکی از آنها را داخل کمد لباس هایتان داشته باشید

کدام پارچه را انتخاب کنم؟

همانطور که احتمالا خودتان میدانید دیگر نباید سراغ پارچه های ضخیم و الیاف مصنوعی بروید در نقطه مقابل باید سراغ پارچه هایی بروید که سبک بوده و دارای الیاف طبیعی باشند. همچنین پارچه ای برای فصل تابستان مناسب است که به خوبی گرما را از تار و پود خود عبور دهد. بهترین پارچه های بازار برای انتخاب مانتو عبارتند از: کرپ، شانتون، اسکاچی و مازراتی.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید تهیه مانتو از برندهای معتبر است؛ بعضی برندها مانتوهایی با الیاف طبیعی تولید می‌کنند؛ اما جنس پارچه طوری است که یا خیلی زود روی آن به‌اصطلاح دانه‌دانه می‌شود یا اینکه رنگشان با یک بار شستن چندین درجه متفاوت خواهد شد.

ست کردن مانتو

برای اینکه بتوانید استایلتان را هر چه تابستانه‌تر کنید تنها انتخاب مانتویی با ویژگی‌های بالا اهمیت ندارد؛ بلکه بهتر است نکات دیگری را در نظر بگیرید تا هر چه زیباتر به چشم بیایید. این نکات شامل موارد زیر می‌شود:

انتخاب کیفی با جنس مناسب: بهتر است استفاده از کیف‌های چرمی را به مهمانی‌های شب موکول کنید و در طول روز از کیف‌های حصیری یا پارچه‌ای استفاده کنید. این دو مدل احساس خنکی بیشتری به شما و بیننده منتقل می‌کند.

صندل با کمی پاشنه: پوشیدن صندل در این فصل بسیار زیاد می‌شود؛ اما بهتر است به استاندارد بودن آن دقت کنید. پوشیدن صندل‌های تخت نه برای کمرتان خوب است و نه خیلی به کار استایلتان می‌آید.

انتخاب اکسسوری تابستانه: در فصل تابستان تا جایی که می‌توانید سراغ اکسسوری‌هایی بروید که خنکی را القا می‌کنند. برای مثال به دست کردن النگویی که از نمد تهیه شده برای زمستان مناسب است؛ ولی به کار تابستان نمی‌آید.

مانتو بارداری را هوشمندانه انتخاب کنید

دوران بارداری در واقع حساس ترین و مهم ترین دوران زندگی هر خانمی است که به همین دلیل باید در انتخاب مانتو و سایز لباس های روزمره حساسیت زیادی به خرج داده شود و طرح و رنگ و البته جنس مانتو در این دوران اهمیت خاصی دارد به فصل زیبای تابستان نزدیک می شویم و خانم های باردار بهتر است برای انتخاب جنس مدل مانتو بارداری خود سراغ پارچه هایی بروند که اولا خنک و سبک باشد و دوما حساسیت های پوستی و … را برای بدن ایجاد نکند بدین منظور بهتر است از مانتوهای نخی و حریر که هم وزن مناسبی دارند و هم گرمای هوا را به خوبی از خود عبور میدهند، استفاده کنند.

راهنمای خرید مانتوی تابستانی

راهنمای خرید مانتوی تابستانیشپش نوعی حشره انگلی است که روی سر، مژه و ابرو‌های انسان زندگی و از خون لایه‌های سطحی پوست تغذیه می‌کند؛ رشک یا همان تخم شپش، بیضی‌شکل، کوچک و سفیدرنگ است که به ساقه مو می‌چسبد، دما و رطوبت مناسب بین موها، پس از ۷ روز این تخم‌ها را به شپش بالغ تبدیل می‌کند و تازه از اینجای داستان است که مشکلات فرد آغاز می‌شود.

علایم و نشانه‌های شپش

خارش شدید و آزاردهنده سر، برجستگی‌های کوچک و قرمز روی سر، شانه‌ها و گردن و ذره‌های سفید شبیه به شوره سر روی پایه مو‌ها از نشانه‌های ابتلای فرد به شپش است؛ گاهی شپش با شوره سر که بافتی مرده است و به‌راحتی از سر جدا می‌شود، اشتباه گرفته می‌شود!

محل شروع تخمگذاری شپش‌ها از پشت گوش‌ها و بعد به نقاط دیگر سر است؛ وقتی یک فرد در خانواده مبتلا شد، بقیه افراد هم در معرض خطر قرار می‌گیرند چرا که این بیماری با این که خطرناک نیست، درصد شیوع بالایی دارد و با تماس مستقیم با لباس و حتی گیره سر فرد مبتلا و استفاده از کلاه و شانه و روسری آلوده هم‌چنین رختخواب قابل انتقال است.

 

 

درمان شپش

مقابله و درمان شپش کار آسانی است و این در حالیست که عموم مردم، آخرین و تنها راه مقابله با آن را تراشیدن موی سر می‌دانند که تأثیرات بدی بر روحیه فرد مبتلا خواهد داشت؛ قبل از اقدام به این کار، توصیه‌های طب سنتی را انجام داده تا از نتایج شگرف آن متعجب شوید!

در ابتدا، سبزی‌های تازه و ویتامین‌های گروه ب، کشک و عسل را در سبد غذایی خود قرار دهید و در قدم‌های بعدی، روغن‌مالی سر با روغن زیتون یا بادام تلخ و مخلوط روغن بنفشه و کتیرا و گل خطمی می‌تواند اثرات خوبی برای رفع شپش داشته باشد چرا که این حشره تا دوساعت بیشتر در روغن زنده نمی‌ماند.

درمان سریع شپش

یکی دیگر از بهترین و البته سریع‌ترین روش‌ها، استفاده از “اسپند” است! با توجه به حجم مو، اسپند را آسیاب کرده و با یک لیوان آب به‌مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید و به‌مدت ۴۵ دقیقه آن را به سر بمالید؛ سپس با آب گرم آبکشی کنید.

این روش ساده و در عین حال مشهور می‌تواند سر شما و عزیزانتان را از شر شپش و تخم آن پاک کند! امتحان روغن‌های ضد باکتری و قارچ مانند روغن درخت چای و روغن اکالیپتوس با خاصیت ضدعفونی‌کنندگی هم توصیه‌های بعدی هستند؛ در گروه آنتی‌بیوتیک‌ها و ضدقارچ‌ها، سرکه گرم همراه با روغن زیتون هم یکی از راه‌هاست که به تمیز شدن سر از این حشره مزاحم کمک می‌کند.

علایم و نشانه‌های شپش سر

علایم و نشانه‌های شپش سرآموزش و نکات کلیدی برای شستشوی لباس های کتان آیا می‌دانستید به پارچه کتان، لقب پادشاه پارچه‌ها را داده‌اند؟! کتان یکی از قدیمی‌ترین پارچه‌ها برای تولید لباس است. این پارچه به خاطر مواد طبیعی تشکیل دهنده‌اش که اساس گیاهی دارد، بسیار نفوذپذیر، انعطاف‌پذیر و خنک است؛ به همین دلیل برای استفاده در فصل تابستان، به شدت توصیه می‌شود. از انواع ضخیم‌تر این پارچه می‌توان برای پوشاک زمستانی هم استفاده کرد. در ادامه نکات مربوط به شستشوی این پارچه آورده شده‌است. ۱٫ پیش از شستشو لکه گیری فراموش نشود! تصور نکنید که با یک شستشوی معمولی، لکه‌های لباس کتان شما از بین می‌روند! چاره کار استفاده از لکه‌بر‌های آماده و اسپری کردن مقداری از این محلول‌ها روی قسمت لک‌شده است. البته مطالعه دستورالعمل روی لکه‌بر، پیش از اقدام به استفاده، فراموش نشود.

۲٫ دنبال پودر‌های شوینده‌ قوی نباشید! لباس‌های کتان، راحت‌تر از آنچه تصور کنید، با پودر‌های شوینده‌ معمولی هم تمیز می‌شوند؛ بنابراین به دنبال شوینده‌های قوی با ترکیبات شیمیایی عجیب و غریب نباشید. فراموش نکنید که شستشوی دائم لباس‌ها با شوینده‌های قوی، از عمر مفید لباس و زیبایی ظاهری لباس شما می‌کاهد. فقط در مورد پارچه‌های سفید، پس از مطالعه‌ برچسب مراقبتی لباس، می‌توانید از سفیدکننده‌های معمولی هم استفاده کنید. اما اگر به دوام و طول عمر لباس فکر می‌کنید، استفاده از شوینده‌های طبیعی هم گزینه‌ مناسبی است. لازم به ذکر است که برای نرم ماندن لباس، استفاده از نرم‌کننده‌ها نیز بلامانع است. ۳٫ ماشین لباسشویی بهترین گزینه برای شستن لباس‌ های کتان پارچه‌های کتان بسیار مقاوم هستند؛ بنابراین با رعایت نکات زیر، استفاده از ماشین لباسشویی می‌تواند بهترین و راحت‌ترین گزینه باشد. برای شستشوی هر گونه پوشاک کتان، به جای پودر لباسشویی از مایع لباسشویی استفاده کنید. اگر لباس‌تان مشکی است از مشکی‌شوی و در غیر این صورت، از مایع لباسشویی مخصوص لباس‌های رنگی استفاده کنید. استفاده از آب گرم برای شستشوی لباس‌های سفید و روشن بهتر است. توصیه می‌شود در مورد لباس‌های تیره، درجه آب را همیشه روی کم بگذارید؛ آب داغ باعث پخش شدن رنگ لباس می‌شود. در مورد لباس‌های ظریف و نازک بهتر است از پودر دستی استفاده کنید. در شستشوی لباس‌های کتان بهتر است ماشین لباسشویی را بیش از اندازه پر نکنید؛ در صورت لزوم، کار شستشو را در چند مرحله انجام دهید.

 

خشک کردن لباس‌ های کتان

خشک کردن لباس‌های کتان نیز نیاز به رعایت یک سری اصول دارد. در زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است.

برچسب مراقبتی لباس را مطالعه کنید؛ شاید لازم باشد برای جلوگیری از آب رفتن یا بور شدن لباس، به شیوه‌ خاصی عمل کنید. معمولا استفاده از دور کند خشک‌کن، مشکلی ایجاد نمی‌کند و روشی ایمن است. اگر دوست دارید که برای مدت طولانی از لباس‌های کتان خود استفاده کنید، هرگز آن‌ها را جلوی نور مستقیم خورشید قرار ندهید. اگر وقت کافی دارید، پهن کردن لباس‌ها به صورت صاف و در هوای آزاد، بهترین کار است. اتو کردن لباس‌ های کتان بافت نرم و انعطاف‌پذیر کتان، با وجود همه‌ مزیت‌هایش یک عیب بزرگ دارد؛ این لباس‌ها به راحتی چروک می‌شوند! اما چه باید کرد؟ در زیر راهکارهایی برای شما آورده شده‌است. بهتر است لباس‌های کتان را تا نکنید، چون خط تای لباس بر روی آن‌ها باقی می‌ماند. در عوض می‌توانید آن‌ها را از چوب‌رختی آویزان کنید. اگر چروک‌های ایجاد شده بر روی لباس‌تان عمیق است می‌توانید از پارچه‌ای نازک و مرطوب استفاده کنید؛ پارچه را روی لباس کتان پهن کرده و بعد لباس مورد نظر را اتو کنید. راه حل دیگر این است که لباس‌های کتان را پشت و رو اتو کرده و از بخار اتو استفاده کنید.

 

شستن کفش‌ های کتانی پیشنهاد می‌شود کفش‌های کتانی را در ماشین لباسشویی بشوئید. برای این کار به موارد زیر نیاز است: کیسه توری مخصوص لباسشویی یا یک رو بالشی پودر لباسشویی جوش شیرین چند عدد لباس یا پارچه اضافی برای شستشو یک عدد برس یا فرچه

 

روش شستشو ایتدا با استفاده از برس چرک‌های سطحی را از روی کفش‌ها جدا کنید. برای جلوگیری از گره خوردن بند کفش‌ها در طول شستشو و همچنین جلوگیری از آسیب به ماشین لباسشویی، کفش‌ها را داخل کیسه مخصوص لباسشویی قرار داده و آن را کیپ کنید. لباسشویی را روی دور کند قرار دهید. حدودا نصف تا یک چهارم فنجان پودر لباسشویی و نصف فنجان جوش شیرین اضافه کنید. برای شستشوی بهتر کفش‌ها، چند عدد پارچه یا لباس هم داخل ماشین لباسشویی بیندازید. (از آب داغ برای شستشو استفاده نکنید.) بعد از اتمام شستشو، کفش‌ها را روی یک پد یا حوله قرار دهید. سپس قسمت پنجه کفش را با روزنامه یا نمد پر کرده و برای خشک شدن در آفتاب قرار دهید.

نکات کلیدی شستشوی لباس های کتان

نکات کلیدی شستشوی لباس های کتانکارشناسان انگلیسی در گزارشی اعلام کردند: محصولات به ظاهر بی‌خطر مانند ادکلن، لاک، لاک پاک‌کن، لوسیون، شامپو و سایر لوازم آرایشی و بهداشتی هر دو ساعت یک بار یک کودک را روانه بیمارستان‌ها می‌کنند.

 

این کارشناسان هشدار می‌دهند: گروهی از کودکان سعی می‌کنند با استفاده از لوازم‌ آرایشی و بهداشتی بزرگسالان، خود را بزرگ نشان بدهند اما این کار آن‌ها را در معرض خطرات جدی قرار می‌دهد.

یک مطالعه از بیمارستان ملی کودکان انگلیس نشان می‌دهد هر ساله بیش از ۴۳۰۰ کودک زیر پنج سال به دلیل استفاده از محصولات مراقبت‌های بهداشتی دچار مسمومیت یا سوختگی‌های شیمیایی می‌شوند.

متخصصان به والدین توصیه می‌کنند که لوازم آرایشی و بهداشتی را تا حد امکان دور از دسترس کودکان و در ظروف نگهدارنده مخصوص به خود قرار دهند. این کار باعث می‌شود تا کودکان در وهله اول به راحتی به این محصولات دسترسی نداشته باشند و در وهله بعدی در صورت دسترسی به آن‌ها با دیدن ظروف مخصوص متوجه خوراکی نبودن آن‌ها شوند. در بدترین حالت در صورتی که کودک این محصولات را به اشتباه بخورد، والدین راحت‌تر و سریع‌تر می‌توانند نوع محصول را تشخیص دهند.

حدود ۶۰ درصد از کودکانی که به دلیل آسیب‌های ناشی از محصولات مراقبت‌های بهداشتی در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند، زیر دو سال سن دارند.

نکته قابل توجه آن که به نظر می‌رسد لاک پاک‌کن‌ یکی از محصولات مورد علاقه کودکان برای بلعیدن است. به طوری که در میان تمامی آسیب‌های این چنینی اعم از مسمومیت‌ها و جراحات پوستی، لاک‌ پاک‌کن‌ها مسوول ۱۷ درصد از تمامی موارد مراجعه‌ها به اورژانس بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۶ میلادی بوده‌اند.

محصولات مراقبت ناخن‌ها جمعا شایع‌ترین عامل مسمومیت و سوختگی‌های شیمیایی و عامل ۲۸٫۳ درصد از آسیب بوده است.

اما بر اساس این گزارش محصولات مراقبت مو خطرناک‌ترین نوع لوازم آرایشی برای کودکان به شمار می‌روند. این دسته از محصولات مسوول ۵۲ درصد از آسیب‌های جدی است که منجر به بستری شدن کودکان در بیمارستان‌ها می‌شود.

به طور خاص کرم‌های صاف‌کننده‌ مو و محلول‌های فرکننده مو خطراتی قابل توجه برای کودکان ایجاد می‌کنند. این محصولات و درمان‌های شیمیایی حتی برای بزرگسالان نیز می‌تواند در صورت استفاده‌ی نادرست، سوختگی یا دست‌کم خارش پوست کف سر را به همراه داشته باشد.

بطری‌های درخشان و پر زرق و برق عطرها و ادکلنهای بزرگسالان نیز ممکن است کودکان را برای استفاده از آن‌ها وسوسه کند. تجزیه‌ و تحلیل‌های ۱۵ ساله متخصصان نشان می‌دهد تمامی انواع عطرها اعم از ادکلن‌ها و اسانس‌ها باعث ۱۲٫۷ درصد از آسیب‌هایی است که به کودکان وارد می‌شود.

لوسیون‌ها، کرم‌ها و سایر محصولات مراقبت از پوست نیز دلیل ۲۵ درصد از موارد بستری شدن کودکان در بیمارستان‌ها محسوب می‌شوند.

آمارها حاکیست که شمار کودکانی که در سال ۲۰۰۲ میلادی در این کشور به دلیل آسیب‌های ناشی از لوازم آرایشی در بیمارستان‌ها بستری شدند با شمار این کودکان در سال ۲۰۱۶ میلادی یکسان بوده و این واقعیت که شمار این آسیب‌ها کاهش نیافته است بسیار هشداردهنده است.

متخصصان انگلیسی متذکر شده‌اند شمار کودکانی که به دلیل مسمومیت ناشی از لوازم آرایشی و بهداشتی آسیب می‌بینند به طور قطع بسیار بیشتر از شمار ذکر شده در این گزارش است، چرا که علاوه بر کودکانی که به دلیل این آسیب‌ها روانه بیمارستان‌ها می‌شوند، کودکان بسیار دیگری نیز در خانه یا در درمانگاه‌های کوچک به صورت سرپایی درمان شده و به بیمارستان منتقل نمی‌شوند.

هم‌چنین بیشتر آسیب‌هایی که این محصولات به کودکان وارد می‌کنند، مسمومیت بوده و سوختگی‌های پوستی سهم کمتری از این آسیب‌ها را دارند.

بنا بر گزارش دیلی میل، استفاده بزرگسالان از این محصولات در برابر دید کودکان، خود عامل خطر به حساب می‌آید، چرا که کودکان با مشاهده بزرگسالان سعی در تقلید از آن‌ها و استفاده از این محصولات را دارند تا خود را بزرگ‌تر از سنشان نشان دهند.

لوازم آرایش برای کودکان ضرر داردتکنیک کاشت مژه و اکستنشن مژه روش هایی برای پر پشت کردن مژه و حالت دادن به زیبایی چشم است.

انواع اکستنشن و کاشت مژه

اکستنشن و کاشت مژه کلاسیک: به هر مژه طبیعی یک تار مژه اکستنشن میشود که کاملا طبیعی هست.

 

اکستنشن و کاشت مژه والیوم (سه بعدی): به هر تار از مژه طبیعی سه تار مژه ابریشمی که از مژه کلاسیک سبک تر هست اکستنشن میشود که حجم و دوام بیشتری دارد.

 

اکستنشن و کاشت مژه ضربدری: تفاوتی که این روش با دو روش قبلی دارد اینست که حتی اگر شما مژه های کم پشتی داشته باشید باز هم میتوانید اکستنشنی با حجم بالا داشته باشید.

 

کاشت مژه والیوم‎

 

اکستنشن مژه والیوم 

اکستنشن مژه والیوم تکنیکی است که در آن به میزان دلخواه میتوان مژه ها رو پرتر نشان داد و این تکنیک کاملا تار به تار میباشد یعنی روی هر مژه شخص یک مژه والیوم قرار میگیرد.

 

سبک بدون آسیب به مژه های اصلی، در این روش از چسب کمتری استفاده شده ومژه با وزن وضخامت بسیار کم وسبک روی مژه ها قرار میگیرند.

 

مدت زمان ترمیم اکستنشن و کاشت مژه

اکستنشن و کاشت مژه والیوم (سه بعدی) (٣ الی ۴ هفته)

 

نکاتی درباره کاشت مژه :

*برای طولانی تر شدن زمان ترمیم، مراقبت شما نقش بسیار مهمی دارد.

*مژه ها را با شامپو بچه که عاری از چربی است شستشو دهید و برس کنید.

*برای طولانی تر شدن زمان ترمیم، مراقبت شما نقش بسیار مهمی دارد.

 

اکستنشن و کاشت مژه والیوم‎

 

آسیب به مژه های طبیعی:

اکستنشن مژه هم مانند هر کار دیگری بهتر است که توسط فرد متخصص و تعلیم دیده انجام شود تا از آسیب رسیدن به مژه ها جلوگیری شود.

 

بهتر است هر ۶ ماه یکبار مژه ها ریموو شوند و دو هفته استراحت کنند و انجام اکستنشن مجدد کاملا بلا مانع میباشد.

کاشت مژه والیوم‎

کاشت مژه والیوم‎انواع سقف متحرک و کاربرد آنها : سایبان برقی:

کاربری: پوشش فضای زیرین در برابر تابش مستقیم خورشید. رستوران، هتل، حیاط خلوت ، تراس مسکونی و تجاری

پوشش: غشاء پارچه ای ایتالیایی

سازه آلومینیوم، وجود دو بازوی حرکتی جهت باز و بسته شدن آسان سایبان

موتور، ترک

 

سقف متحرک پلی کربنات

کاربری: غالبا در پوشش استخر

پوشش سقف : ورق های پلی کربنات، مقاوم در برابر خوردگی و پوسیدگی حاصل از رطوبت و نور مستقیم خورشید.

سازه: استفاده از سازه آلومینیومی ، انادایز شده و رنگ الکتروستاتیکی، ریل های تعبیه شده در کف و چرخ های روان پلی آمیدی

این سیستم بصورت دستی باز و بسته می شود اما امکان موتورایز شدن نیز برای آن فراهم است.

 

سقف متحرک شیشه ای

کاربری: رستوران ها و یا ساختمان های تجاری، استفاده از سیستم ها در فضاهای مسکونی و در طبقات فوقانی ساختمان بدلیل تحمیل وزن سازه ای بالا به ساختمان ، توصیه نمی شود.

پوشش سقف : تایل های شیشه ای سکوریت ، در قابهایی با ابعاد مشخص بصورت سلولی.

سازه: آلومینیوم ، سبک ، انادایز شده و رنگ الکتروستاتیکی

موتور: توبولار

نکته : استفاده از این سازه در ابعاد کوچک ، ایجاد اختشاش بصری در دید به آسمان می کند.

 

سقف متحرک پارچه ای :

کاربری : سقف رستوران ،هتل، حیاط تجاری، تراس ها، حیاط خلوت مسکونی ، فضای سرباز خارجی

پوشش سقف متحرک پارچه ای: سازه غشایی PVC، مقاوم در برابر رطوبت و حرارت ، دارای ۵ سال گارانتی ، ۱۵ سال عمر مفید.

سازه: آلومینیومی،سبکی سازه نسبت به آهن،  آنادایز شده و رنگ سازه به شیوه الکتروستاتیکی، مقاومت رنگ سازه در مقابل ریختن و ضربه پذیری.

موتور سازه: موتور توبولار ترک، محافظت شده در یک باکس آب بند و هوابند.

 

سقف متحرک آلومینیومی

کاربری : پوشاننده فضاهای باز رستوران ها، هتل ها، تجاری و  حیاط های منازل

پوشش سقف : ورق های آلومینیوم، امکان حرکت محوری و تنظیم میزان نور ورودی به فضا از سقف

سازه آلومینیوم: مطابق با آنچه در مورد سقف متحرک پارچه ای ذکر شد

موتور ، توبولار ترک

 

 

کاربرد سقف متحرک با توجه به آب و هوا

به عنوان یک پوشش ثانویه در قسمت های مختلف ساختمان نصب میشود، در کشور ایران برای تهیه و ساخت آن بنا بر تنوع آب و هوا باید در هر منطقه از متریال و پارچه خاص مقاوم و سازگار با شرایط همان منطقه استفاده میشود.

همان گونه که  واضح است ، با توجه به اتوماتیک بودن آن و استفاده از ریموت ، به راحتی باز و بسته شده و موتور به کار رفته در آن کاملا بی صدا میباشد.

یکی از محیط هایی که میتوان از این سقف استفاده کرد، سقف متحرک استخر میباشد. در سقف متحرک استخر ما توانایی تولید سقف متحرک پلی کربنات برای استخر و سقف متحرک شیشه ای برای استخر و هم چنین سقف متحرک پارچه ای برای استخر را طراحی و تولید کنیم. اما بهتر است بدانید که هر کدام یک از این نوع سقف های استخری بسته به محیط شما و سبک طراحی محیط کاربری شما است.

همچنین با استفاده از سقف متحرک  ، سقف جمع شو ، سقف برقی میتوانید به راحتی یک محیط دلباز و دلنشین برای خود و اطرافیانتان ایجاد کنید.

 

انواع سقف متحرک و کاربرد آنها

انواع سقف متحرک و کاربرد آنهاعطر خنک مردانه

۱ – ادو تویلت مردانه دیور مدل Sauvage حجم ۱۰۰ میلی لیتر

نوع رایحه : خوراکی خنک طبیعت تند تلخ

ساختار رایحه :مرکبات صمغ خاک و زمین ادویه چوب

 

ادکلن تلخ و خنک مخصوص آقایان

۲ – ادو تویلت مردانه امپر مدل اپیک ادونچر حجم ۱۰۰ میلی لیتر

نوع رایحه : تلخ خنک طبیعت تند

ساختار رایحه : مرکبات میوه گیاهان معطر خاک و زمین چوب

 

 

۳ – ادو تویلت مردانه داویدف مدل Zino حجم ۱۲۵ میلی لیتر

نوع رایحه : تلخ گل خوراکی طبیعت تند

ساختار رایحه : مرکبات گل گیاهان معطر وانیل چوب

 

۴- ادو تویلت مردانه داویدف مدل Champion حجم ۹۰ میلی لیتر

نوع رایحه : تلخ خوراکی خنک طبیعت تند

ساختار رایحه : مرکبات میوه گیاهان معطر خاک و زمین چوب

 

۵- ادو تویلت مردانه داویدف مدل Adventure حجم ۱۰۰ میلی لیتر

نوع رایحه: تلخ خنک

ساختار رایحه: میوه

 

۶- ادو تویلت مردانه بولگاری مدل Aqva Pour Homme حجم ۱۰۰ میلی لیتر

نوع رایحه: تلخ خنک

ساختار رایحه: مرکبات گل میوه اقیانوس گیاهان معطر خاک و زمین چوب

 

۷- ادو پرفیوم مردانه کرید مدل Aventus حجم ۱۲۰ میلی لیتر

نوع رایحه: تلخ خنک

ساختار رایحه: مرکبات گل میوه گیاهان معطر اسموکی خاک و زمین وانیل چوب

 

۸- ادو تویلت مردانه آرماف مدل Club De Nuit Intense Man حجم ۱۰۵ میل لیتر

نوع رایحه: تند خنک

ساختار رایحه: میوه ادویه گل

 

۹- ادو پرفیوم مردانه کرید مدل Erolfa حجم ۱۲۰ میلی لیتر

نوع رایحه: خنک تند

ساختار رایحه: مرکبات گل گیاهان معطر ادویه چوب

 

۱۰- ادو تویلت مردانه لالیک مدل White حجم ۱۲۵ میلی لیتر

نوع رایحه: تند خنک خوراکی طبیعت گل

ساختار رایحه: ادویه چوب مرکبات گیاهان معطر گل

 

۱۱- ادو تویلت مردانه ورساچه مدل Versace Man Eau Fraiche حجم ۱۰۰ میلی لیتر

نوع رایحه: خنک تند

ساختار رایحه: مرکبات گل میوه گیاهان معطر خاک و زمین ادویه چوب

 

۱۲- ادو تویلت مردانه آزارو مدل Chrome حجم ۱۰۰ میلی لیتر

نوع رایحه: تند خنک خوراکی طبیعت گل

ساختار رایحه: میوه ادویه چوب مرکبات خاک و زمین گیاهان معطر گل

عطرهای خنک مردانه

عطرهای خنک مردانههمه چیز درباره رژلب

رژلب یکی از مهم ترین لوازم در کیف آرایش خانوم ها است. شاید با خود فکر کنید که رژلب زدن امری بس ساده بوده و نیازی به آموزش ندارد؛ اما جالب است بدانید این کار نیز قوانین خاص خودش را دارد که در ادامه مطلب هر چه درباره رژلب باید بدانید، به آن ها اشاره خواهیم کرد.

مواد تشکیل دهنده رژلب

مواد اصلی تشکیل دهنده رژلب به شرح ذیل است که برخی از آن ها بی خطر و برخی دیگر نیز کاملا خطرزا هستند:

کاربرد موم در تهیه رژلب

موم دارای خاصیت حالت پذیری است و به عنوان عنصری شکل دهنده در رژلب ها مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا ترکیب سه موم نظیر موم عسل، موم گیاه کندلیلا و موم کارنابا که از برگ های نخل برزیلی تهیه می شود، در ساخت رژلب کاربرد دارد. رژلب هایی که حاوی مقادیر بالایی از موم کارنابا هستند، نسبت به سایر رژلب ها از قیمت بالاتری برخوردارند.

کاربرد رنگدانه ها در تولید رژلب

بسته به رنگ رژلب ها، از مواد گیاهی و صنعتی مختلفی برای تولید این محصول آرایشی استفاده می شود.

کاربرد روغن در تولید رژلب

معمولا در ساخت رژلب ها از انواع روغن های کرچک، نباتی، لانولین و روغن معدنی استفاده می شود. کره کاکائو نیز از دیگر مواد طبیعی است که می توان در تهیه رژلب از آن استفاده کرد.

کاربرد الکل در ساخت رژلب

از الکل ها به عنوان حلال موم و روغن به کار گرفته می شود.

کاربرد مواد خوشبو کننده در تولید رژلب

برای انتقال عطر و داشتن بویی دلپذیر، از انواع مواد خوشبو کننده استفاده می شود.

نقش نگهدارنده ها و آنتی اکسیدان ها

به منظور تازه نگه داشتن و جلوگیری از فاسد شدن زودهنگام می توان از انواع نگهدارنده ها و آنتی اکسیدان ها استفاده کرد.

مواد سمی موجود در برخی رژلب ها

سازمان مواد غذایی و داروی امریکا، مقررات سختگیرانه ای را در مورد استفاده از سرب در لوازم آرایشی به خصوص رژلب به تصویب رسانده اند. رژلب های مرغوب معمولا حاوی مواد تشکیل دهنده ای که در بالا به آن ها اشاره کردیم هستند. در صورتی که رژلب های نامرغوب معمولا حاوی مواد نامرغوب زیر هستند:

تاثیر مخرب سرب در تولید رژلب

عوارض سرب در صورت استفاده غیرمجاز این ماده سمی در ترکیب رژلب ها می تواند ناباروری، کم خونی، عقب ماندگی ذهنی و سرطان را به دنبال دارد.

تاثیر مخرب کارمین در تولید رژلب

با جوشاندن سوسک های کارمین، رنگ طبیعی به دست می آید که عامل اصلی ناراحتی های پوستی و آلرژی است.

تاثیر مخرب قطران ذغال سنگ در تولید رژلب

در برخی مواقع از قطران ذغال سنگ برای رنگ آمیزی رژلب های قرمز استفاده می شود. این مخلوط سمی در صورت بلعیدن می تواند تهوع، سردرد و سوزش پوست را به دنبال داشته باشد.

تاثیر مخرب رنگ های دریاچه ای در تولید رژلب

در برخی مواقع، از رنگ های محلول در آب دریاچه ها که در اثر واکنش های شیمیایی و یا گیاهان و سنگ های موجود در رودخانه های به وجود آمده اند، برای ساخت انواع رژلب استفاده می شود که بسیار سمی بوده و از منابع سرطان زا به دست می آید. این مواد موجب بروز حساسیت های پوستی و ایجاد سرطان ها می شود.

انواع رژلب

رژلب های مختلفی در بازار وجود دارند که از نظر جنس و بافت با هم متفاوت بوده و به روش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه قصد داریم شما را با انواع رژلب ها آشنا کنیم.

انواع رژلب های کرمی

رژلب های کرمی دارای پوشش خوبی بوده و براق هستند. این رژلب ها معمولا ماندگاری بالایی داشته و موجب برجسته به نظر رسیدن لب ها می شوند. رژلب های کرمی برای موقعیت های مختلف قابل استفاده هستند.

رژلب های مات

رژلب های مات به یکی از محبوب ترین رژلب ها در بین خانم ها تبدیل شده و کامل ترین پوشش دهی و بیشترین ماندگاری را به همراه دارند. این رژلب ها طیف رنگی گسترده ای داشته و برای مجالس گزینه مناسبی محسوب می شوند. از جمله معایب این رژلب می توان به خشکی لب ها اشاره کرد.

 

رژلب های شفاف

رژلب های شفاف دارای رنگ خاص و پوشش دهی بالایی نیستند؛ اما موجب شفافیت و زیباتر شدن لب های می شوند. این رژلب ها برای دختر خانم ها و آرایش روزمره گزینه بسیار خوبی هستند. جلوگیری از خشکی لب یکی از بارزترین ویژگی های این نوع رژلب است.

لاک لب

لاک لب شبیه به رژلب های مات بوده و براق نمی باشد. ماندگاری این نوع رژلب بسیار بالا بوده و از آن جایی که پوشش دهی مناسبی نیز دارد، گزینه ایده آلی برای عروس خانم ها به حساب می آید.

همه چیز درباره رژلب

همه چیز درباره رژلبمعرفی بهترین شامپو برای مصرف روزانه

موها از سه لایه تشکیل شده‌اند، در موهای سالم چربی‌های طبیعی در لایه بیرونی به حفاظت از لایه‌های درونی کمک می‌کنند. این چربی‌ها باعث می‌شوند مو درخشان و نرم به نظر برسد. زمانی که این چربی‌ها در اثر عوامل مختلف مثل رنگ کردن‌های پی در پی، قرار داشتن در معرض آلودگی و گرد و غبار، استفاده بیش از اندازه از وسایل حراراتی مثل سشوار و اتوی مو، تغذیه نادرست و… از بین بروند، موها شفافیت خود را از دست می‌دهند و خشن و شکننده به نظر می‌رسند. حمام روزانه و زیاد، خود یکی از عوامل موثر در کاهش رطوبت پوست سر و در نهایت خشکی مو است. به طور معمول فاصله زمانی مناسب برای شستشوی موهای خشک، هر دو روز یک بار است.

موهای خشک و شکننده اغلب، سست هستند، از اینرو برای آبرسانی و افزایش رطوبت آن‌ها به یک شوینده مناسب احتیاج است. این موضوع برای موهای چرب دقیقا برعکس می‌شود، زیرا شستشوی موهای چرب با شوینده‌های حاوی روغن‌ها باعث چربی زیاد و ریزش مو می‌شود. بنابراین انتخاب محصولاتی حاوی ترکیبات تقویت کننده و متناسب با جنس موها برای شادابی و استحکام آنها، حائز اهمیت است.

به طور کلی شامپوها و پاک‌کننده‌ها حاوی ترکیباتی هستند که اسامی آن‌ها روی بسته‌بندی شامپو درج شده است. شوینده‌هایی مثل سدیم لوریل سولفات یا سدیم لورت سولفات، شوینده‌های قوی هستند که قدرت شویندگی بالایی داشته و کف زیادی تولید می‌کنند، اما باعث خشکی و تحریک پوست سر و نهایتاً، بروز التهاب و خارش، و ریزش مو می‌شوند. بنابراین چنین شوینده‌هایی برای موهای خشک پیشنهاد نمی‌شوند، زیرا که اوضاع را بدتر می‌کنند. به همین دلیل متخصصان پوست و مو توصیه می‌کنند حتما شامپو و شوینده مناسب برای موهای خود را استفاده کنید.

 

 

وجود عصاره‌های گیاهی در شامپوها می‌توانند به بهبود وضعیت موها کمک کنند، به طور مثال اگر موهای شما خشک است، ترجیحا شامپویی را استفاده کنید که در آن عصاره آووکادو (دارای ویتامین‌های A، E و D طبیعی)، بکار رفته باشد، اگر موهایی نازک و لخت دارید، شامپوهای حاوی عصاره گیاه جوجوبا که از نازک شدن و شکنندگی موها جلوگیری می‌کند، گزینه مناسبی محسوب می‌شود. برای درمان ریزش مو نیز باید شامپویی خریداری کنید که در مواد تشکیل‌دهنده آن، ماده کتوکونازول وجود داشته باشد. حقیقت امر این است که اگر محصولی با عنوان شامپوی ضد ریزش مو، حاوی این ماده نباشد، تاثیر چندانی برای بهبود ریزش موی نخواهد داشت.

توجه داشته باشید که در انتخاب شامپوی مناسب، گران بودن یک شامپو دلیل برتری آن نسبت به دیگر شامپوها نیست. بسیاری از برندها به دلیل معروفیت از نرخ واقعی گران‌تر هستند و می‌توان محصولی با همان کیفیت اما ارزان‌تر را خریداری کرد.

شامپو برای موهای خشک

۱٫ سینره (Cinere)

شامپو آووکادو و ویتامین F سینره با بهره‌گیری از خواص اعجاب‌انگیز آووکادو و اسیدهای چرب امگا۳ و امگا۶ در رفع خشکی پوست و مو، یکی از انواع بهترین شامپو برای مصرف روزانه محسوب می‌شود. وجود مواد مرطوب‌کننده و مغذی طبیعی در این شامپو، تمامی نیازهای موهای خشک را برآورده و موها را نرم، لطیف، سالم و درخشان می‌کند. پس از شستشو با این شامپو، یک لایه بسیار نازک از چربی‌های طبیعی و بسیار سبک روی تارهای مو به وجود می‌آید که باعث حفظ رطوبت و رفع خشکی مو می‌شود. علاوه بر این، ویتامین F موجود در این شامپو موهای آسیب دیده را ترمیم می‌کند و رطوبت مو را به طور مؤثری افزایش می‌دهد.

برای استفاده از این شامپو پس از خیس کردن موها مقداری از شامپو را به مدت سه الی پنج دقیقه روی موها ماساژ دهید و سپس آبکشی کنید. این کار را در هر بار استحمام دو مرتبه انجام دهید.

۲٫ شامپو فولیکا (Fulica)

فولیکا یکی از برندهای باکیفیت ایرانی است. عصاره جو دو سر موجود در این شامپو، یک ماده فوق‌العاده جهت نرمی و لطافت موها به حساب می‌آید. علاوه بر این، وجود پروتئین سویا در این شامپو رطوبت لازم را به مو بازمی‌گرداند و مانع از تخریب فیبرهای مو می‌شود. شامپو فولیکا مخصوص موهای خشک ضمن تغذیه و ترمیم موهای خشک و آسیب دیده، آن‌ها را نرم و از پیچ‌خوردگی مو نیز جلوگیری می‌کند.

برای استفاده، ابتدا به مقدار کافی از شامپو مخصوص موهای خشک و آسیب دیده فولیکا را روی موی خیس قرار دهید، سپس موها و پوست سر را به آرامی ماساژ دهید. اجازه دهید کف حاصل به مدت سه دقیقه روی پوست باقی بماند و سپس موها را به خوبی آب بکشید. عمل شستشو را مجددا به روش قبلی تکرار نمایید. برای نتیجه‌گیری بهتر، حداقل هفته‌ای سه مرتبه از این شامپو استفاده کنید.

شامپو برای موهای چرب

۱٫ شامپو فولیکا (Fulica)

خوشبختانه فولیکا برای انواع موها شامپو تولید کرده است. شامپو مخصوص موهای چرب فولیکا را می‌توان بهترین شامپو برای موی چرب در گروه تولیدات داخلی دانست. ترکیبات این شامپو کنترل‌کننده ترشح چربی پوست سر است و PH آن را به حد طبیعی می‌رساند. همچنین به پاک شدن چربی از روی پوست سر نیز کمک می‌کند. قیمت فولیکا نسبت به محصولات مشابه خارجی بسیار مناسب بوده و بر اساس ساختار موی بومی مردم ایران تولید شده است.

۲٫ شامپو رزماری پرژک (Parjak)

پرژک یک برند نام آشنا در میان ایرانی‌هاست. این شامپو با عصاره‌های مختلف و برای هر نوع مویی (معمولی، خشک یا چرب) تولید می‌شود. شامپو پرژک مخصوص موهای چرب حاوی عصاره رزماری است. عصاره رزماری به دلیل خاصیت ضد قارچی که دارد، از رشد مخمرها و در نتیجه شوره سر پیشگیری می‌کند. علاوه بر این، استفاده از این شامپو باعث پیشگیری از طاسی زودرس می‌شود، چربی پوست را تنظیم می‌کند، مانع از آسیب رسیدن به پیاز مو می‌شود و کلیه عفونت‌های پوست سر را از بین می‌برد.

خبر خوب اینکه شامپو رزماری پرژک از خواص حجم‌دهندگی، درخشندگی و حالت‌پذیری موها نیز برخوردار است و از ریزش مو با دلایل هورمونی، پیشگیری می‌کند.

 

شامپو برای جلوگیری از ریزش مو

۱٫ شامپو سیر پرژک (Parjak)

سیر یکی از داروهای طبیعی برای بسیاری از مشکلات و بیماری‌هاست. بر همین اساس شرکت‌های داروسازی و تولیدکننده‌های محصولات آرایشی-بهداشتی از عصاره آن غافل نشده‌اند. سیر مانع از ریزش مو می‌شود و بر اساس تحقیقات انجام شده، می‌تواند برای درمان Alopecia aceata، که یک بیماری شایع ریزش مو است، مورد استفاده قرار گیرد. آدنوزین موجود در سیر علاوه بر ترمیم سلول‌های پوست و مو، به طور مستقیم بر روی پیاز مو تأثیر می‌گذارد و باعث رشد مجدد مو می‌شود. برای اثربخشی این شامپو، هفته‌ای دو مرتبه از آن استفاده کنید، البته با توجه به نوع پوست سر و مو، ممکن است به هفته‌ای سه مرتبه استفاده یا بیشتر نیاز داشته باشید.

۲٫ شامپو ضد ریزش سریتا (Cerita)

 

شامپو ضد ریزش سریتا حاوی عصاره‌های طبیعی مثل جوانه گندم، عصاره رزماری، بابونه و مریم گلی است که ترکیبی مفید برای پوست سر، پیاز و ساقه موها محسوب می‌شود. همچنین عصاره جوانه گندم، حالت‌پذیری و درخشندگی موها را افزایش می‌دهد و باعث شادابی موها می‌شود. رزماری یکی از ساده‌ترین و مفیدترین ترکیبات طبیعی مورد استفاده برای تقویت و کاهش ریزش مو است. رزماری باعث افزایش خون‌رسانی در سطح پوست سر می‌شود و یکی از موانع رشد قارچ‌ها و باکتری‌ها در پوست سر و مو است. عصاره بابونه موجود در شامپو ضد ریزش سریتا، ریزش مو ناشی از التهاب پوست سر را درمان می‌کند. عصاره مریم گلی نیز در پاکسازی پوست نقش دارد و همچنین می‌تواند ویتامین E مورد نیاز برای تقویت موها را تأمین کند.

با ذکر موارد بالا می‌توان به سادگی به این نتیجه رسید که شامپو ضد ریزش موی چرب سریتا انتخابی مناسب برای تقویت، تغذیه و جلوگیری از ریزش موهای چرب است. برای استفاده از این شامپو، ابتدا موهای خود را با آب کاملا خیس کنید. سپس آنها را به مقدار شامپوی مناسب آغشته کنید و حدود دو الی سه دقیقه با نوک انگشتان ماساژ دهید. این کار را دو بار در هر استحمام، انجام دهید.

بهترین شامپو برای مصرف روزانه

بهترین شامپو برای مصرف روزانهاسفناج یک سبزی فوق العاده آبدار و سرشار از آنتی اکسیدان ها است که کمک به ذخیره سازی اکسیژن در کل بدن می کند. همچنین سرشار از: ویتامین های A، E، C و K منیزیم آهن هم (آهن گیاهی) لوتنین است. این برگ های سبز چند منظوره با ویتامین C بالا باعث افزایش تولید کلاژن می شود که منجر به استحکام و صافی پوست می شود. اما این همه اش نیست، ویتامین A در آن باعث تقویت و براقی موها می شود، درهمین حال نشان داده شده است که ویتامین K موجود در آن نیز باعث کاهش التهابات سلولی می شود. یک مشت اسفناج را به اسموتی یا سالاد اضافه کنید. می توانید از دستور پخت های مورد علاقه تان برای اسفناج مثال جیپس اسفناج و همبرگر های شیرین استفاده کنید.

جوانسازی پوست با آجیل

بسیاری از آجیل ها (به خصوص بادام ها) منبع بزرگی از ویتامین E هستند که می تواند باعث بازسازی بافت های پوستی، حفظ رطوبت پوست و مراقبت از پوست در مقابل آسیب های اشعه های UV شود. گردو حتی شامل اسید چرب امگا۳ است که ضد التهاب بوده و ممکن است به موارد ذیل کمک کند: تقویت غشاء پوستی محافظت در مقابل آسیب های نور خورشید درخشان و زیبا کردن پوست با نگهداری چربی های طبیعی آن مقداری از مخلوط آجیل ها را بر روی سالاد خود بپاشید یا یک مشت از آن را به عنوان میان وعده بخورید. از آنجا که مطالعات نشان می دهد ۵۰% یا بیشتر از آنتی اکسیدان های آنها با پوست کندن از بین می رود بنابراین پوستشان را جدا نکنید.

جوانسازی پوست آووکادو

آووکادو سرشار از اسیدهای چرب ضد التهاب بوده که باعث نرمی و انعطاف پذیری پوست می شود.آنها همچنین شامل مواد مغذی ضروری هستند که ممکن است به پیشگیری از اثرات منفی بالا رفتن سن، کمک کنند که شامل: ویتامین های K، C، E و A ویتامین های B پتاسیم می شود. مقدار زیاد ویتامین A در آووکادو می تواند به ریختن سلول های پوستی مرده کمک کرده و باعث درخشانی و جذابیت پوست شود. کاروتنوئید موجود در آن باعث از بین بردن سموم و آسیب های اشعه خورشید شده و همچنین از آن در مقابل سرطان پوست محافظت می کند. مقداری از آووکادو را در سالادتان بریزید یا آن را به تنهایی با یک قاشق بخورید. وقتی فکر می کنید تمام راه های استفاده آووکادو را امتحان کردید، ما چندین پیشنهاد دیگر داریم. می توانید آن را به صورت موضعی استفاده کنید تا تاثیرات باورنکردنی این ماسک مرطوب را در مقابله به التهابات، کاهش قرمزی و کمک به جلوگیری از چین و چروک ها ببینید.

جوانسازی پوست با سیب زمینی

شیرین رنگ نارنجی سیب زمینی شیرین از آنتی اکسیدانی به نام بتاکاروتن می آید که به ویتامین A تبدیل شده است. ویتامین A ممکن است به بازگرداندن قابلیت ارتجاعی پوست، ترویج بازسازی و درنهایت نرمی و جوانسازی پوست کمک کند. این گیاه خوشمزه ریشه ای همچنین یک منبع بزرگ از ویتامین های C و E است، که هر دو ممکن است از پوست در مقابل رادیکال های آزاد مضر محافظت کرده و رنگ پوست را شفاف کنند. نان های توست سیب زمینی شیرین را می توانید برای صبحانه یا میان وعده ها استفاده کنید، پس این نان ها را به رژیم غذایی گیاهی خود اضافه نمایید.

جوانسازی پوست با دانه های انار

دانه های انار برای قرن هاست که به عنوان یک میوه جهت درمان دارویی استفاده شده است. مقدار زیاد ویتامین C و آنتی اکسیدان های متنوع قوی در انار ممکن است بدن را در مقابل آسیب رادیکال های آزاد حفظ کرده و باعث کاهش میزان التهابات در سیستم های بدن شود. این میوه مفید همچنین ترکیبی به نام پونیکالاجین دارد که احتمالا به حفظ کلاژن در پوست و آهسته شدن علائم پیری کمک می کند. این جواهرات شیرین کوچک را بر روی سالاد اسفناج و مغز گردو بریزید تا بتوانید از آن به عنوان یک درمان ضد پیری استفاده کنید. بدن خود را از مواد مغذی قوی اشباع کنید اگر از این خوراکی های ضد پیری استفاده کنید می توانید هم به بدن خود سوخت برسانید و هم به بهترین صورت به نظر آمده و احساس خوبی داشته باشید.

 

خوراکی هایی برای جوانسازی پوستدر فصل بـــهـار و تــابــستــان، احتمال التهاب پوست و قرمز شدن آن زیاد می‌شود بنابراین باید از ماسک‌هایی استفاده کرد که هم التهاب را کاهش دهد و هم بر زیبایی پوست بیفزاید. معمولا ماده‌ای که در بیشتر ماسک‌ها استفاده می‌شود، عسل یا لیموست که نقش آنتی اکسیدانی دارد. در ادامه با چند ماسک بهاری آشنا می‌شویم:

ماسک آرامش بخش پوست

ابتدا عسل را گرم کنید. سپس آن را با دارچین و آب یک برش لیموی تازه که از قبل آماده کرده‌اید، داخل یک کاسه کوچک مخلوط کنید. این ماسک را به آهستگی روی پوست ماساژ دهید و بگذارید برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه باقی بماند. سپس بشویید.

مواد لازم

۲ قاشق سوپ‌خوری عسل

یک قاشق چای‌خوری دارچین

یک برش لیموی تازه

ماسک جو دو سر و ماست چکیده

جودوسر اثر نرم کنندگی زیادی بر پوست‌های خشک و خشن دارد و در درمان اگزما و آکنه نیز استفاده می‌شود. ترکیب آن با ماست و عسل، مخلوطی خارق العاده برای نرم کردن همه پوست هاست.

 مواد لازم

یک سوم فنجان جو دوسر

یک دوم فنجان آب داغ

یک قاشق غذاخوری عسل

یک تا ۲ قاشق غذاخوری ماست چکیده شیرین نشده

آب را به جو اضافه کنید و به مدت چند دقیقه هم بزنید تا کاملا باز شود. عسل و ماست را به آن اضافه کنید و در مخلوط کن قرار دهید تا به خوبی مخلوط شود. ماسک را روی صورت قراردهید و ۱۰ دقیقه صبر کنید، سپس با آب ولرم بشویید.

ماسک صورت آووکادو و عسل

این ماسک برای پوست‌های خشک عالی است. آوو‌کادو و روغن نارگیل مرطوب‌کننده عالی و طبیعی برای پوست‌های خشک محسوب می‌شود.

مواد لازم

آووکادو کاملا رسیده: نصف یک عدد

عسل: ۲ قاشق غذا‌خوری

روغن نارگیل: نصف قاشق چای‌خوری

با کمک یک قاشق غذا‌خوری، گوشت داخل آووکادو را خارج کنید. سپس با استفاده از یک چنگال، آن را کاملا له کنید. بعد از این که خوب هم زدید آن را روی صورت خود بمالید. دقت داشته باشید ماسک با ناحیه اطراف چشم‌تان برخورد نداشته باشد. ماسک باید به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست‌تان بماند. بعد از سپری شدن مدت زمان لازم، آن را با یک دستمال نرم از روی صورت‌تان پاک و پوست خود را با آب‌ولرم آب کشی کنید.

ماسک تمیز کننده توت فرنگی

توت فرنگی حاوی مقادیر زیادی سالیسیلیک اسید و مناسب پوست‌های دارای آکنه و جوش است. آب لیمو هم به بسته شدن منافذ و پاک کردن پوست از سلول‌های مرده کمک می‌کند. ماست و عسل هم حاوی آنتی بیوتیک هستند که ترکیب آن‌ها نه تنها سلامت پوست را افزایش می‌دهد بلکه نرمی و درخشش خارق العاده‌ای نیز به آن می‌بخشد.

 مواد لازم

یک چهارم فنجان توت فرنگی له شده

۲ قاشق غذاخوری آب لیمو

یک قاشق غذاخوری ماست

یک قاشق غذاخوری عسل

مواد را باهم ترکیب کنید، اما نه طوری که به مایع تبدیل شود، باید مخلوطی باشد که اجزای آن قابل تشخیص باشد. روی تمام صورت بزنید و ۱۰ دقیقه صبر کنید و با آب خنک بشویید.

انواع ماسک میوه

۱-ماسک خیار و گلاب: برطرف کردن سیاهی اطراف چشم

۲-ماسک هندوانه و گلاب: روشن شدن پوست و شفافیت صورت

۳-ماسک سیب زمینی و شیر: رفع پف و سیاهی زیر چشم

۴-ماسک روغن زیتون و آب لیمو: ضدعفونی کردن و تمیز شدن پوست صورت

۵-ماسک سیب و عسل: بستن منافذ باز، صاف شدن و شفافیت صورت

۶-ماسک طالبی و شیر: برطرف کردن و درمان لکه‌های پوستی

۷-ماسک توت فرنگی له شده + آب لیموی تازه + ماست + عسل: ضد آکنه، صاف و یکدست شدن پوست صورت

۸-ماسک قهوه آسیاب شده + پودر کاکائو + عسل + ماست: پاک سازی و سم زدایی پوست صورت

دارچین به ضد التهاب بودن معروف است و قابلیت از بین بردن قرمزی پوست را دارد. به علاوه این که می‌تواند چربی اضافه پوست راهم از بین ببرد. آب لیموهم نه تنها خاصیت لایه‌برداری دارد؛ بلکه می‌تواند کدر بودن پوست را برطرف کند.

عسل، ماسک آرامش بخش پوست

عسل، ماسک آرامش بخش پوست لنز چشم مناسب رنگ پوست های سبزه و روشن

انتخاب  رنگ لنز چشم مناسب تابع عوامل زیادی از جمله رنگ مو یا ظاهر پوست است. اما در نهایت بستگی دارد به سلیقه شما و اینکه دوست دارید ظاهری طبیعی، دراماتیک یا دوست داشتنی تر داشته باشید.

اگر مایلید رنگ چشم تان را تغییر دهید اما نمی دانید کدام رنگ لنز مناسب شماست این بخش به شما کمک خواهد کرد تا لنزی متناسب با پوستتان انتخاب کنید تا ظاهر شما جذاب تر گردد.

رنگ لنز چشم مناسب برای پوست سبزه

اگر دارای پوست سبزه ای هستید و مانند بسیاری از مردم فکر می کنید رنگ های روشن برای پوست شما مناسب نیست در اشتباهید . رنگ عسلی یا قهوه ای روشن، رنگ عالی و جذابی هستند و مناسب پوست های سبزه می باشند .

برخی از درجه های آبی و سبز نیز مناسب پوست های سبزه هستند اما درجه های روشن آنها برای این افراد مناسب نیستند. افراد دارای پوست سبزه که خواهان ظاهر دل انگیز و متفاوت هستند ، بهتر است لنز چشمی به رنگ خاکستری به نسبت تیره را امتحان کنند .

رنگ لنز چشم مناسب برای پوست متوسط یا گندمی

برای افرادی که رنگ پوست آنها متوسط و یا گندمی است استفاده از رنگ های روشن، به خصوص رنگ سبز بسیار مناسب است اما به این شرط که آنان از آرایش سبز استفاده نکنند .

رنگ عسلی، فندقی و خاکستری نیز تاثیر شگفت انگیزی بر چهره این افراد می گذارد اما اسفاده از لنز چشم آبی رنگ به این افراد توصیه نمی شود . اگر دارای این رنگ پوست هستید و تصمیم دارید رنگ ملایم و رقیقی انتخاب کنید لنز سرمه ای برای شما مناسب و زیباست.

 

لنز عسلی مناسب برای پوست های گندمی رنگ لنز چشم مناسب برای پوست سبزه روشن یا سفید

لنزهای به رنگ آبی و طوسی با همه طیف رنگیشان رنگ های فوق العاده ای برای افراد سفید پوست هستند مخصوصا اگر این افراد با این لنز لباس سفید بپوشند . ارغوانی و بنفش رنگ های بسیار زیبایی برای جلب توجه و تمام مناسبات هستند. افراد با پوست روشن اگر از لنز ارغوانی بدون آرایش نیز استفاده کنند ظاهرشان طبیعی خواهد بود.

لنز چشم مناسب برای تمام رنگ های پوست

لنزهای ترکیبی که سه درجه از یک نوع رنگ را درون خود دارند برای انواع پوست ها مناسبند . شما دارای هر وع رنگ پوستی که باشید بهتر است لنزهای رنگی مختلف را انتخاب کنید زیرا هیچ قوانین مشخص و محدودی برای انتخاب رنگ مناسب وجود ندارد.

بهترین رنگ لنز چشم برای پوست های مختلف رنگ لنز چشم برای پوست های گرم، رنگ های روشن

هنگام خریدن لنز رنگی به تن سرد یا گرم پوست تان دقت کنید . اگر شما دارای رگ هایی به رنگ آبی باشید رنگ پوست شما سرد است و اگر این رگ ها سبز باشند رنگ پوست شما گرم است یا اگر در رنگ پوست تان کمی زردی وجود دارد یعنی پوست تان گرم است و اگر در رنگ پوست تان تن های آبی وجود دارد یعنی رنگ پوست تان سرد است. برای پوست های گرم بیشتر رنگ های روشن در طیف قهوه ای مناسب است و برای پوست های سرد رنگ های تیره تر در طیف آبی مناسب است.

رنگ لنز چشم را نزدیک رنگ چشمان تان انتخاب کنید

اگر دارای چشمانی به رنگ قهوه ای تیره هستید با یک لنز ساده رنگ آن ها را تبدیل به عسلی یا قهوه ای با رگه های سبز یا رگه های طلایی کنید بدون آنکه کسی متوجه شود که در چشم های تان لنز دارید . برای انتخاب رنگ لنز بهتر است آنها را نزدیک رنگ چشم خودتان انتخاب کنید، زیرا این نوع رنگ ها جلوه خاصی به چشم ها می بخشندو شما را طبیعی نشان می دهند.

 

میزان استفاده هم در انتخاب رنگ لنز مهم است

اگر می خواهید از لنزتان هرروز استفاده کنید یک رنگ طبیعی تر انتخاب کنید اما اگر استفاده از لنزتان مختص به بعضی مناسبت های خاص است از رنگ های کمی فانتزی تر استفاده کنید تا چهره شما ویژه تر شود.

تجویز پزشک؛ مطمئن ترین انتخاب رنگ لنز چشم

قبل از انتخاب لنز رنگی نکات کلیدی زیر را در نظر داشته باشید.

*لنزهایی با اندازه های مختلف وجود دارد که برای افراد مختلف مناسب است، اما به شرطی که توصیه های لازم را رعایت کرده و از جاهای معتبر تهیه شده باشند.

*در بخش سلامت نمناک هم گفتیم که برای دریافت لنزهای رنگی حتما به کلینیک های معتبر یا چشم پزشک مراجعه کنید تا بتوانید کنتاکت لنزی بی خطر و مطمئن را تهیه کنید تا ظاهر شما طبیعی تربه نظر رسد.

*تمامی لنز ها به عنوان وسایل پزشکی محسوب می شوند و لازم است برای دریافت آنها نسخه تجویزی مشخصی از یک چشم پزشک یا کسی که تخصص مربوطه را دارد در دست داشته باشید.

مراقبت از لنزها

*لنز خود را به دیگری قرض ندهید و از لنز فرد دیگری استفاده نکنید زیرا معاوضه لنز خطرات بالقوه ای مانند انتقال باکتری های بیماری زا و متعاقبا ایجاد عفونت های شدید را به دنبال دارد.

*باید از لنزهای خود به خوبی مراقبت کنید و آنها را تمیز و ضد عفونی شده در محلول های مخصوص قراردهید.

*نباید در زمانی که چشم شما زخمی و تحریک شده یا قرمز است از لنز استفاده کنید زیرا این کار ممکن است به قیمت از دست رفتن بینایی شما باشد.

لنز چشم مناسب با توجه به رنگ پوست

لنز چشم مناسب با توجه به رنگ پوستحتما این جمله معروف را شنیده اید که پا قلب دوم ماست و مراقبت از آن بسیار پر اهمیت است. خرید کفش مناسب یکی از راه های مراقبت از این عضو مهم بدن است و مطمئنا برایتان پیش آمده است که راه رفتن با کفش نامناسب موجب درد و کوفتگی پای شما می شود.

انتخاب کفش مناسب و راحت پا صدمات ناشی از آن بر قسمت های مختلف پا را کاهش می دهد اما به نظرتان خرید یک کفش مناسب کار راحتی است ! اگر انتخاب یک کفش مناسب برای شما دشوار است این مقاله را از دست ندهید و با دقت بیشتری نسبت به انتخاب کفش مناسب اقدام نمایید.

نکات مهم خرید کفش

خرید کفش مهم ترین وظیفه کفش حفاظت از پا و ممانعت از آسیب رسیدن به آن است ولی متاسفانه بسیاری از کفش ها به پا آسیب میرسانند. کفش نامناسب یکی از علل مهم بسیاری از بیماری های پا است و می تواند موجب بروز بیماری هایی مانند انحراف شست پا، سائیدگی شست پا، میخچه، انگشت چکشی و فرو رفتن ناخن در انگشت شود. کفش جدای از زیبایی باید با دوام و راحت هم باشد.

انتخاب کفش مناسب

کفش مهم ترین پوشاکی است که سالیانه برای خرید آن هزینه می‌شود. پای انسان، قلب دوم بدن اوست و مسلماً کفش هم به عنوان محافظ قلب دوم بدن، باید به اندازه کافی پا را از خطرات و آسیب‌های احتمالی مراقبت کند. اما اگر کفش که خریده شده است، مناسب پا نباشد و به اصطلاح بعد از مدتی راه رفتن با کفش پاشنه پا، قوزک پا و یا زردپی پا درد بگیرد و آسیب ببیند. انتخاب کفش مناسب می‌تواند جلوی تمام این اتفاقات را بگیرد.

کفش استاندارد: یک کفش استاندارد، سه مشخصه بارز دارد * کفش استاندارد باید جنس خوب داشته باشد. * پاشنه استاندارد کفش بسیار مهم است. * قالب و پنجه کفش باید استاندارد باشد.

کفش هم اندازه با سایز پایتان بپوشید

برای خرید یک کفش مناسب، مطمئن شوید که سایز پایتان تغییر نکرده باشد زیرا به مرور زمان یکی از پاها بزرگ تر یا کوچک تر از پای دیگر می شود.

انتخاب کفش طبی برای جلوگیری از کمر درد

برای رهایی از کمر درد با حاسسیت بیشتری کفش هایتان را انتخاب کنید و از کفش های طبی استفاده نمایید چرا که پوشیدن کفش نا مناسب گاهی موجب کمر درد می شود.

کفه کفش هایتان را با دقت بیشتری انتخاب کنید

برای انتخاب کفش مناسب حتما باید کفه کفش هایتان را با دقت بیشتری انتخاب کنید. مثلا اگر می خواهید یک کفش پیاده روی مناسب انتخاب کنید، کفشی را انتخاب نمایید که کفه آن نازک نباشد زیرا هنگام پیاده روی فشار زیادی به پاشنه پا وارد می شود و اگر کفی کفش نازک باشد مچ درد خواهد گرفت.

هنگام پیاده روی، حرکت و تماس پا با زمین از پاشنه به سمت پنجه است، کفشی که کفه آن انعطاف پذیری زیادی دارد، انتخاب نمایید.

 

کفش مناسب با شرایط تان بپوشید 

اگر دیابتی هستید باید با آگاهی از بیماری و شرایط آن انتخاب صحیح داشته باشید اما ممکن است انتخاب های شما به دلیل این بیماری محدود باشد.

نکات مهم و ضروری هنگام خرید کفش

۱- سعی کنید خرید کفش را در انتهای روز انجام دهید چون در طول روز و پیاده روی پا ورم می کند و بزرگ تر می شود.

۲- سایز کفش خود را بدانید، برخی افراد دو سایز هستند، ممکن است پای چپ و راست آن ها کمی با هم تفاوت داشته باشند. این افراد باید به خوبی سایز پاهای خود را دانسته و بر اساس آن خرید کنند.

۳- از خرید کفش های با کفی بسیار ضخیم یا پاشنه بلند پرهیز کنید.

۴- کف زیر کفش نباید صاف باشد بلکه باید آجدار بوده تا از لیز خوردن جلوگیری کند. کفشی که کف آن لغزنده و سُر است، کفش مناسبی نیست.

۵- کفش سبک بخرید، اگر جنس کفش مناسب و مرغوب باشد وزن آن هم در یک حد مناسب است کفش های بی کیفیت اغلب وزن بیشتری دارند و در پا احساس سنگینی بوجود می آورد. پس سعی کنید کفشی راحت و سبک خریداری کنید.

۶- قالب کفش‌های مختلف متفاوت است بنابراین به صرف سایز کفش، آن را نخرید.

۷- بهترین قالب کفش مدلی است که یک تا ۲ سانتی‌متر پاشنه داشته و قسمت جلویی آن گرد باشد.

۸- بدترین مدل کفش مدلی است که بیش از چند سانتی‌متر پاشنه داشته و نوک تیز باشد. کفش های نوک تیز به دلیل نوع طراحی که دارند به انگشتان پا آسیب می رسانند و آن ها را تحت فشار ثرارر می دهند و باعث دفرمه شدن پا و انگشتان می شود.

۹- کفش‌ باید انعطاف لازم را داشته باشد زیرا حالت سفتی در آن مانع راه رفتن طبیعی شده و باعث ایجاد پینه و میخچه در پا می‌شود.

۱۰- هرگز کفشی را که تنگ است به خیال اینکه جا باز می‌کند، نخرید.

۱۱- صندل‌های لاانگشتی که در فصل تابستان بسیار متداول می‌شود، انتخاب بسیار بدی است زیرا پوشیدن این مدل‌ها باعث تغییر در نحوه حرکات عادی و طبیعی شده و در نهایت به پاها و زانو آسیب می‌رسانند.

۱۲- به آستر و پوشش داخلی کفش توجه کنید، کفشی را بخرید که از کیفیت پوشش داخلی آن مطمئن باشید و بدانید باعث عرق کردن و بو گرفتن پاها نمی شود و هنگام راه رفتن راحتی و آرامش را هم برای پاهای شما بوجود می آورند.

۱۳- کفش های رو باز، مچ پا را نگه نمی‌دارد. این کفش ها به خصوص برای کودکان ایمنی چندانی ندارند.

۱۴- قسمت جلویی کفش که فضای لازم برای حفظ انگشتان را تامین می‌کند، باید گرد باشد. مدل‌های به اصطلاح نوک تیز فضای کمی‌ را برای انگشتان تامین می‌کنند و به همین علت توصیه نمی‌شود.

۱۵- توجه داشته باشید فضای اضافی جلوی کفش باعث می‌شود که پا درون آن بلغزد و تاول بزند. بهتر است بین نوک ‌بلندترین انگشت پا و نوک کفش حدود یک سانتی‌متر فاصله باشد.

۱۶- جنس رویه کفش بسیار مهم است. بهترین رویه برای کفش، همان رویه چرم طبیعی است. چرم طبیعی، به علت دارا‌بودن منافذ طبیعی در بافتش، امکان تبادل هوا میان بیرون و داخل کفش را فراهم می‌کند. رویه مصنوعی به علت عدم تبادل هوا، باعث بوی بد پا و عرق کردن بیش از حد آن می‌‌شود.

۱۷- برای خرید کفش اگر لازم است جوراب بپوشید.

اندازه های مختلف پاشنه‌ی کفش

کفش های تخت

شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که برای کفش های تخت و ساده ساخته شده اید. احتمالاً هر وقت خواسته‌اید کفش پاشنه بلند بپوشید کمی تلوتلو خورده اید و بعد با پادرد آن را کنار گذاشته اید. پیشنهاد ما این است که تمرین پاشنه بلند پوشیدن را با پاشنه های پهن آغاز کنید. قرار نیست همه کفش هایی با پاشنه های باریک به پا کنند.

البته کفش های تخت نیز کفش های  ایده آلی برای سلامت پاهای شما نیستند اما حداقل این توان را به شما می دهند که در روز چند کیلومتر راه بروید و یا سرعت انجام کارهای خود را حفظ کنید.

اگر نمی توانید کفش پاشنه دار بپوشید نگران نباشید کفش های تخت با بسیاری از لباس های شما هماهنگ هستند اما اگر می خواهید به پوشیدن کفش های پاشنه بلند و باریک حتی برای یک مهمانی یک ساعته عادت کنید، با پاشنه های سه یا پنج سانتیمتری آغاز کنید.

کفش های تخت با بسیاری از لباس های شما هماهنگ هستند.

پاشنه پنج سانتیمتری

در میان پاشنه های بلند، این مورد شرایط خوبی را فراهم می کند که بتوانید مانند زمانی که کفش های تخت می پوشید، گام های بلند بردارید؛ پاشنه هایی که در عین حال به پای شما نیز فشار زیادی وارد نمی کند.

این پاشنه برای کفش های پشت باز، کفش هایی که با بند در پشت مچ پا بسته می شوند، مناسب است. اما اگر باز هم ترجیح می دهید که با پاشنه ی کوتاهتر راه بروید، یک پاشنه ی سه سانتیمتری را انتخاب کنید. هر دوی این پاشنه ها برای کسانی که هنوز به کفش پاشنه بلند عادت ندارند، می خواهند در محیط های رسمی کفش پاشنه دار داشته باشند و نیز افرادی که به دلیل مشکلات پادرد و یا ستون فقرات، توان پوشیدن پاشنه های بلندتر را ندارند، مناسب است.

پاشنه ۵ سانتی برای کفش های پشت باز، که با بند در پشت مچ پا بسته می شوند، مناسب است.

پاشنه هفت سانتیمتری

کلاسیک ترین اندازه‌ی پاشنه‌ی کفش است. پاشنه ای مناسب و متداول در مراسم رسمی و مهمانی ها؛ در عین حال بهترین گزینه ی ممکن برای لباس های شب، پیراهن ها و دامن ها. اگر طرفدار پاشنه های هفت سانتیمتری باریک نیستید، پاشنه های پهن این اندازه نیز به همان اندازه مرسوم هستند.

اگر به پاشنه های بلند عادت دارید و نمی خواهید پاشنه‌ی کفش‌تان خیلی اغراق داشته باشد، مناسب ترین اندازه را انتخاب کرده اید.

پاشنه ۱۰ سانتیمتری

برای مهمانی‌ها و مراسم غیر کاری مناسب است. پا با این پاشنه زیباترین حالت خود را خواهد داشت به شرط آنکه آرام و با طمأنینه راه بروید. بیشتر خانم‌ها ترجیح می‌دهند کفش‌های با پاشنه ی ۱۰ سانتیمتری و بلندتر از آن، یک پلتفرم حداقل دو سانتیمتری نیز داشته باشند؛ منظور از پلتفرم، کفی زیر پنجه‌ی کفش است. با این پلتفرم پا حالت طبیعی خود را بیشتر حفظ می‌کند و حفظ تعادل در هنگام قدم برداشتن راحت‌تر می شود.

پاشنه ۱۲ سانتیمتری

شما را بسیار مجلل و پر زرق و برق نشان می‌دهند اما انتظار نداشته باشید که بتوانید با آنها به‌راحتی راه بروید. همچنین فکر پاشنه‌هایی با این ارتفاع و بدون پلتفرم را از سرتان بیرون کنید.

پاشنه ۱۴ سانتیمتری

این پاشنه ها بیش از آنچه فکر کنید مجلل اند! پاشنه هایی که غیر قابل پوشیدن هستند مگر آنکه یک حرفه‌ ای تمام عیار و یا یک سوپر مدل باشید!

کفش مناسب با شرایط تان بپوشید

کفش مناسب با شرایط تان بپوشیدمیکرودرم ابریژن روشی برای رفع سلول های مرده پوست است که در ادامه با جزئیات بیشتری به توضیح این روش می پردازیم.

به گزارش به نقل از سیمرغ، پوست شما هر روز در معرض عناصر محیطی است. طی سال ها پرتوهای خورشید، آلودگی و دیگر عوامل آسیب رسان تلفاتی را به پوست وارد می کنند. درمان میکرودرم ابریژن چروک ها و خطوط نازک ایجاد شده بر روی پوست، لکه های ناشی از افزایش سن و جوش ها را کاهش دهد یا کامل برطرف کند.

میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن یک فرایند غیر شیمیایی و غیرتهاجمی است که از اسپری میکروکریستال برای برداشتن بیرونی ترین لایه خشک شده و سلول های مرده پوست استفاده می کند و به این ترتیب پوست جوان تر و سالم تر به نظر می رسد. به علاوه میکرودرم ابریژن باعث تولید یک لایه جدید پوست با سلول های تازه و میزان بالاتری از کلاژن می شود و پوست جدید سفت تر خواهد بود. میکرودرم ابریژن نسبت به درم ابریژن ملایم تر است. درم ابریژن تهاجمی تر بوده و برای درمان خطوط عمیق تر، آفتاب سوختگی های شدید و زخم ها استفاده می شود.

میکرودرم ابریژن برای چه کسانی مفید است؟

بیمارانی که دارای خطوط و چروک های نازک، لکه های ناشی از افزایش سن، آفتاب سوختگی، نابرابری رنگدانه ها، مشکل در بافت پوستی یا زخم های کوچک هستند، از میکرو درم ابریژن استفاده می کنند.

میکرودرم ابریژن برای افرادی که دچار روزاسه* rosacea یا آکنه هستند نیز موثر خواهد بود. اسپری ملایم میکروکریستال می تواند می تواند مشکلات پوستی را برطرف کرده یا بهبود بخشد. این اسپری لایه بیرونی و آسیب دیده پوست را برمی دارد و به سلول های تازه پوستی فرصت نمایان شدن می دهد.

بهترین کسانی که می توانند از این روش استفاده کنند بزرگسالانی هستند که از لحاظ جسمی سالم می باشند و بیماری های پوستی نسبتا جزئی دارند. میکرودرم ابریژن یک روش غیرتهاجمی است که نمی تواند افتادگی پوست یا خطوط عمیق را برطرف کند. این مشکلات با استفاده از روش های دیگری مانند لیفتینگ و سفت کردن پوست با لیزر بهبود پیدا می کنند.

* روزاسه rosacea : التهاب و قرمزی مزمن پوست صورت (معمولاً گونه‌ها، بینی و پیشانی) که در بزرگسالان بروز می کند و با آکنه متفاوت است.

میکرودرم ابریژن برای آکنه

میکرودرم ابریژن برای برطرف کردن آکنه های پوستی و زخم های ناشی از آکنه استفاده می شود. میکرودرم ابریژن می تواند زخم های جزئی را به طور کامل حذف کرده یا به شدت کاهش دهد. با این حال برای زخم های عمیق ناشی از آکنه میکرودرم ابریژن روش زیاد موثری نخواهد بود.

زخم های عمیق تر معمولا با استفاده از درم ابریژن یا لایه برداری شیمیایی درمان می شوند. میکرودرم ابریژن برای بیمارانی که دارای آکنه های فعال هستند نیز روش موثری خواهد بود. این روش پوست را لایه برداری کرده و منافذ مسدود شده را باز می کند و چربی و جرم از این منافذ خارج می شوند. عمل پاکسازی و از بین بردن سلول های پوستی ممکن است باعث تشدید آکنه شود، بنابراین قبل از انجام این فرایند لازم است با پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید.

درمان روزاسه با میکرودرم ابریژن

روزاسه نوعی التهاب پوستی مزمن است که منجر به قرمزی و برجسته شدن عروق خونی و التهاب می شود و شبیه به آکنه به نظر می رسد. میکرودرم ابریژن برای کاهش قرمزی ناشی از روزاسه استفاده می شود. با این حال اگر مبتلا به روزاسه هستید و تصمیم به استفاده از روش میکرودرم ابریژن دارید، قبل از هر اقدامی با متخصص پوست مشورت کنید. میکرودرم ابریژن ممکن است تاثیر منفی بر روی روزاسه داشته باشد.

استفاده از میکرودرم ابریژن در چه سنی بهتر است؟

گرچه محدودیت سنی و جنسی برای انجام روش میکرودرم ابریژن وجود ندارد، اما معمولا این روش به افراد بالای ۱۲ سال و افراد کمتر از ۶۵ سال توصیه می شود. بزرگسالان ۷۰ سال ممکن است در صورت استفاده از میکرودرم ابریژن دچار کبودی و خراشیدگی بیشتری در پوست شوند. در سنین پایین هم این روش باید تحت نظر پزشک و متخصص پوست انجام شود.

 

میکرودرم ابریژن برای چه کسانی ممنوع است؟

میکرودرم ابریژن برای افرادی که دارای زخم های عمیق، کلوئیدهای فعال، آکنه، اختلال در سیستم ایمنی و یا دیابت هستند، انجام نمی شود. خانم های باردار نباید میکرودرم ابریژن انجام دهند. افرادی که به تازگی لایه برداری های شیمیایی، مانند تزریق کلاژن، انجام داده اند باید ۲ یا ۳ هفته منتظر بمانند و پس از آن فرایند میکرودرم ابریژن را انجام دهند.

افراد دارای زخم های عمیق، چین های پوستی در صورت یا دیگر نقص های خفیف یا شدید پوستی، بهتر است از روش های درمانی قوی تر مانند لایه برداری شیمیایی، درم ابریژن و یا صاف کردن پوست با لیزر استفاده کنند.

میکرودرم ابریژن چه عوارضی دارد؟

عوارض میکرودرم ابریژن کم هستند و این روش یک روش بی خطر محسوب می شود. به علاوه میکرودرم ابریژن تنها بر روی بیرونی ترین لایه پوست تاثیر می گذارد. عوارض مربوط به درم ابریژن و لیزر به مراتب از میکرودرم ابریژن بیشتر است که البته اثر گذاری آن دو روش نیز بیشتر ست.

عوارض احتمالای میکرودرم ابریژن عبارتند از:

سفتی و تنگی پوست قرمزی پوست کبودی پوست حساسیت تغییر رنگ پوست سایش و خراش پوست خونریزی کبودی پوست چشم (به ویژه اگر در حال مصرف آسپیرین یا سایر داروهای رقیق کننده خخون باشید) پارگی رگ های خونی نازک بروز تبخال در اطراف لب

البته تبخال در اثر استفاده از روش میکرودرم ابریژنن به ندرت بروز می کند، اگر سابقه ابتلا به تبخال دارید بهتر است از انجام میکرودرم ابریژن در اطراف لب ها اجتناب کنید.

میکرودرم ابریژن چیست

میکرودرم ابریژن چیستبا مجموعه ای از رنگ رژ لب سال ۹۸ (۲۰۱۹) همراه باشید.

 

قرمز

رنگ رژ لب قرمز یکی از رنگ هایی است که شما میتوانید در تمام طول سال از آن استفاده کنید. بر خلاف باور عمومی، قرمز فقط برای تعطیلات عید و کریسمس عالی نیست. این رنگ برای جذابیت چهره و همچنین پر جنش و جوش نشان دادن لب ها انتخاب مناسبی است.

 

شاه توتی

این رنگ که ترکیبی از بنفش پررنگ و صورتی ملایم است، انتخاب افراد خاص می باشد. این رنگ خاص، جلوه چشمانتان را بیشتر کرده و همراه با یک سایه می تواند جذابیت بیشتری داشته باشد. برای افرادی که دارای چشمان قهوه ای هستند، انتخاب مناسبی خواهد بود.

 

شرابی

رنگ رژ لب شرابی برای پوست های تیره انتخاب مناسبی خواهد بود. اگر از تیرگی این رنگ رضایت ندارید، می توانید با استفاده از رنگ های ملایم آن را تعدیل نمایید. اگر به دنبال رنگی با حفظ طولانی مدت هستید، از این رنگ غافل نشوید.

 

قهوه ای موکا

رنگ قهوه ای موکا یکی از رنگ های بسیار زیبا با طیف وسیعی از رنگ هایی مانند سبز، نارنجی و شکلاتی می باشد. این رنگی است که روی لب های شما ذوب می شود و حتی ممکن است طعم آن را نیز به عنوان شکلات بپسندید.

 

برهنگی

ممکن است فکر کنید که رنگ برهنه کابرد زیادی ندارد. اما کاملا در اشتباه هستید. اگر از هیچ رنگی رضایت ندارید، این رنگ نجات دهنده است. لب های شما با این رنگ پز از زندگی خواهد شد و همچنین از خشکی و بی روحی نجات پیدا خواهند کرد.

 

مرجانی

این رنگ به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ نیز انتخاب شده است، از بسیاری از جهات یک رنگ همه کاره است. رژ لب نه کاملا نارنجی نه کاملا قرمز می تواند یک انختاب خاص باشد. این رنگ نماد حرارت و سرزندگی است.

 

صورتی

صورتی برای فصل بهار و تابستان یک انتخاب بسیار عالی است وترکیب این رنگ با زرد و سفید و همچنین ترکیب سیاه و سفید می تواند رنگ های جذابی را تولید نماید. طیف های متنوعی مانند صورتی روشن و تاریک نیز می تواند انتخاب خوبی باشد.

 

نارنجی

نارنجی برای پایان تابستان و شروع فصل خزان و برگ ریزان می تواند پیشنهاد خوبی برا رنگ رژ لب باشد. رنگ نارنجی معمولا برای پوست نیز دلپذیر خواهد بود و بر روی هر نوع پوستی به خوبی می نشیند.

رنگ رژ لب سال ۹۸

رنگ رژ لب سال ۹۸با توجه به انتخاب رنگ مرجانی زنده به عنوان رنگ سال ۹۸، آلبومی از مدل مانتو رنگ سال ۹۸ را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

 

مانتو رنگ سال ۹۸

مانتو رنگ سال ۹۸

مانتو رنگ سال ۹۸

مانتو رنگ سال ۹۸

مانتو رنگ سال ۹۸

مانتو رنگ مرجانی زنده

مانتو رنگ مرجانی زنده

مانتو رنگ مرجانی زنده

مانتو رنگ مرجانی زنده

مانتو رنگ مرجانی زنده

مانتو مدل سال ۹۸

مانتو مدل سال ۹۸

مانتو مدل سال ۹۸

مانتو مدل سال ۹۸

مانتو مدل سال ۹۸

رنگ مانتو سال ۹۸

رنگ مانتو سال ۹۸

رنگ مانتو سال ۹۸

 

مانتو رنگ سال ۹۸، مانتو مرجانی

مانتو رنگ سال ۹۸، مانتو مرجانیرنگ مو تاثیر زیادی روی جذابیت ظاهری دارد بنابراین بهتر است در انتخاب رنگ مو دقت و توجه لازم را به خرج داده تا به نتیجه دلخواه برسیم. نحوه ترکیب رنگ مو بدون دکلره نسبتا پیچیده‌تر از رنگ روی موی دکلره شده است. دکلره کردن به مو آسیب رسانده و بعد از گذشت زمان جنس مو را زبر می‌کند. رنگ مو بدون دکلره در انواع رنگ مو‌های متنوع موجود است و شما می‌توانید از پرطرفدارترین رنگ مو‌ها برای رنگ کردن مو‌های خود بدون نیاز به دکلره استفاده کنید.

در اینجا ۸ ترکیب رنگ مو برای شما آورده شده است که با این ترکیبات می‌توانید بدون دکلره کردن موهای خود،‌آنها را به رنگ دلخواهتان دربیاورید.

۱٫ رنگ موی دودی

برای ایجاد رنگ موی دودی بدون دکلره برای رنگ کردن موهای خود از ترکیب زیر استفاده کنید:

رنگ‌های بژ متوسط و بژ روشن به اندازه‌های به ترتیب ۴۰ و ۳۰ میل

۳۰ میل از رنگ زیتونی شماره ۷ و ۲۰ میل رنگ دودی شماره ۶

واریاسیون نقره‌ای ۴ سانت

اکسیدان شماره ۱

۲٫ رنگ دودی طلایی

برای ایجاد رنگ موی دودی طلایی هنگام رنگ کردن موهای خود از ترکیب رنگ مو بدون دکلره زیر استفاده کنید:

بلوند دودی طلایی ۸٫۳۱: ۱۰ سانت

واریاسیون دودی ۰٫۱۱: ۱ سانت

واریاسیون نقره‌ای ۰٫۲۲: ۲ سانت

اکسیدان شماره ۱: ۳۰ سی سی

۳٫ رنگ موی نسکافه‌ای

برای ایجاد رنگ موی دودی برای رنگ کردن موهای خود از ترکیب رنگ مو بدون دکلره زیر استفاده کنید:

رنگ مو بلوند نسکافه‌ای شماره ۶

رنگ مو بلوند کاپوچینو شماره ۸

واریاسیون نقره‌ای

اکسیدان ۹ درصد

۴٫ رنگ موی زیتونی

برای ایجاد رنگ موی زیتونی بدون دکلره هنگام رنگ کردن موهای خود از ترکیب زیر استفاده کنید:

رنگ موی زیتونی و یا همان M. با شماره‌های (۵ , ۹۰٫۰۱ , ۱۰)

واریاسیون سبز

واریاسیون نقره‌ای

اکسیدان شماره ۲ به اندازه دو برابر رنگ مو

۵٫ رنگ موی عسلی

برای ایجاد رنگ موی عسلی بدون دکلره برای رنگ کردن موهای خود از ترکیب زیر استفاده کنید:

۱/۳ رنگ موی طبیعی شماره ۹٫۰

۱/۴ از رنگ مو دودی شماره ۹٫۲

رنگ موی ۳ صفر

واریاسیون طلایی ۰۰۳

اکسیدان نه درصد و دوازده درصد

۶٫ رنگ موی بژ

برای ایجاد رنگ موی بژ، هنگام رنگ کردن موهای خود از ترکیب رنگ مو بدون دکلره زیر استفاده کنید:

w6 بلوند شکلاتی ۲۰ میل

h7 عسلی روشن ۷۰ میل

c7 دودی روشن ۳۰ میل

واریاسیون نقره‌ای ۱۰ سانت

واریاسیون طلایی ۵ سانت

اکسیدان ۹ درصد ۱۳۰ میل

۷٫ رنگ موی شکلاتی

برای ایجاد رنگ موی شکلاتی بدون دکلره برای رنگ کردن موهای خود از ترکیب زیر استفاده کنید:

رنگ موی شکلاتی متوسط: ۵۰ میل

رنگ موی دودی ۵: ۵۰ میل

واریاسیون نقره‌ای: ۱۰ سانت

اکسیدان نمره یک

۸٫ رنگ موی تنباکویی

برای ایجاد رنگ موی تنباکویی برای رنگ کردن موهای خود از ترکیب رنگ مو بدون دکلره زیر استفاده کنید:

یک سوم تیوپ رنگ موی ۶٫۴۵

یک ششم تیوپ رنگ موی ان ۱۰

دو سوم تیوپ رنگ موی تنباکویی روشن شماره ۶٫۳۱

۱۰۰ میل اکسیدان شماره یک

نکات مهم راجع به رنگ کردن مو بدون دکلره

*برای به دست آوردن هر رنگ دلخواه رنگ‌های مربوط به آن را ترکیب کرده و روی موی طبیعی می‌گذارید. حتما کلاه رنگ را روی مو‌های خود قرار داده و ترجیحا حوله یا روسری نیز روی آن بگذارید. چون شما مویتان را دکلره نکردید، پس دیرتر رنگ می‌گیرد؛ بنابراین با گرم کردن، این پروسه را سرعت می‌بخشید. ۴۵ دقیقه مکث می‌کنید و بعد بشوئید.

*در آموزش رنگ مو بدون دکلره این را بدانید که اگر رنگ جزو رنگ‌های سرد باشد و رنگ موی روی سر شما جزو دسته گرم باشد حتما باید از واریاسیون و یا رنگ متضاد در رنگتان استفاده نمائید.

*اکسیدان در رنگ مو بدون دکلره نقش بسیار مهمی را دارد. باید به این نکته توجه داشت که رنگ و اکسیدان مصرفی برای رنگ مو به جنس و پایه اصلی رنگ مو بستگی دارد. دقت در انتخاب اکسیدان و رنگ موی مناسب می‌تواند ما را به رنگ دلخواه نزدیک کند.

نکات مهم راجع به رنگ کردن مو بدون دکلره

*شما هرگز نمی‌توانید بدون دکلره، از مویی با پایه حتی ۴ به رنگ‌های خیلی روشن و خاص مانند هایلایت‌ها، رنگ‌های استخوانی و بلوند برسید.

*این را بدانید که برای هایلایت کردن مو‌ها باید نکات خاصی را رعایت کرده و در کل شرایط ویژه‌ای دارد پس حتما به یک آرایشگر مراجعه کنید.

*در برخی از برند‌های معروف، رنگ مو‌هایی با نام اسپیشیال بلوند وجود دارد که می‌توان با استفاده از اکسیدان مناسب و بدون پودر دکلره رنگ مو را تا پایه ۶ درجه روشن کرد.

*برای مو‌هایی که سفیدی آن‌ها بیش از ۵۱ درصد است، رنگ مو‌های شماره ۱۱ پیشنهاد می‌شود.

۸ ترکیب رنگ موی پرطرفدار

۸ ترکیب رنگ موی پرطرفدارکیف از انواع اکسسوری ضروری برای دختران جوان است به همین دلیل است که با نزدیک شدن به سال جدید متخصصان مد و زیبایی انواع مدل کیف دخترانه ۹۸ را طراحی کرده اند و اگر شما تمایل دارید ظاهری متفاوت و به روز داشته باشید بهتر است این مدل کیف های جدید را انتخاب نمایید.

مدل کیف دخترانه ۹۸ با جدیدترین طرح و رنگ های مد سال

طرح و رنگ کیف تاثیر زیادی روی زیبایی و جذابیت ظاهر و تیپ خانم ها دارد از این رو بهتر است شما در هنگام انتخاب این اکسسوری دقت لازم را به خرج دهید. در ادامه با انواع مدل کیف دخترانه ۹۸ آشنا خواهید شد که امیدواریم این مدل ها با سلیقه شما همخوانی و مطابقت داشته باشند.

طرح های کیف دخترانه زیبا و شیک

کیف دخترانه در انواع طرح های اسپرت و مجلسی موجود است که انتخاب این مدل ها به نیاز و سلیقه شما بستگی دارد. اگر تمایل دارید ظاهر و تیپی اسپرت داشته باشید بهتر است طرح های کیف اسپرت را انتخاب نمایید. کیف اسپرت دخترانه در سایز های بزرگ و کوچک موجود است و اگر شما دارای اندامی لاغر و ظریف هستید بهتر است از کیف های اسپرت کوچک استفاده کنید همچنین کیف های بزرگ و متوسط نیز برای دختران جوان با اندام درشت و متناسب انتخابی مناسب و ایده آل محسوب می شوند. کیف های مجلسی و رسمی نیز کاربرد زیادی دارد و اگر ترجیح می دهید ظاهر و تیپی رسمی در مکان های مختلف داشته باشید بهتر است این مدل ها را انتخاب نمایید.

مدل کیف مشکی دخترانه

مدل کیف مشکی و قهوه ای دخترانه

مدل کیف شیک دخترانه

مدل کیف دستی ۹۸

کیف دخترانه شیک و ساده

کیف مشکی دخترانه

کیف فانتزی و زیبا

کیف دستی ۹۸

مدل کیف طوسی ۹۸

مدل کیف دو رنگ و ساده

کیف شیک و ساده دخترانه

کیف رنگ روشن و شیک دخترانه

علاوه بر طرح کیف باید در انتخاب رنگ آن نیز دقت لازم را داشته باشید. مدل کیف دخترانه ۹۸ در انواع رنگ های روشن و تیره طراحی شده است که برای داشتن کیف با رنگی مناسب باید به رنگ سایر لباس های خود توجه داشته باشید. اگر تمایل دارید ظاهری آراسته داشته باشید بهتر است رنگ کیف و کفش و شال تان را با یکدیگر ست کنید همچنین می توانید رنگ کیف تان را متفاوت با رنگ سایر لباس ها و اکسسوری هایتان انتخاب نمایید.

کیف اسپرت و شیک

مدل کیف شیک و خاص

مدل کیف مجلسی دخترانه

کیف رنگی شیک و جذاب

کیف رنگ روشن و جدید دخترانه

کیف اسپرت خاص و زیبا

کیف دستی زیبا و جدید

کیف دو رنگ دخترانه

کیف ساده و اسپرت

کیف مجلسی ۲۰۱۹

کیف طرح دار زیبا و جذاب

مدل کیف مشکی و ساده

طرح کیف ساده و جدید

مدل کیف دخترانه ۹۸

مدل کیف دخترانه ۹۸کاراملی یکی از رنگ‌های فوق‌العاده زیبایی است که از رنگ‌های کلاسیک اروپایی به شمار می‌رود. رنگ موی کاراملی از رنگ‌های گرم و شیرین است که با انواع اقسام مدل‌های مو فوق‌العاده زیبا می‌شود. اگر رنگ موی کاراملی با رنگ پوست شما مطابقت دارد بهتر است با کمک این رنگ مو تغییراتی را در چهره خود ایجاد کنید. رنگ موی کاراملی برای انواع هایلایت‌ها، لولایت‌ها و طرح‌های آمبره مناسب است.

رنگ موی کاراملی ترکیب رنگ موی کاراملی بلوند طلایی خیلی روشن ۵۰ میل بلوند خاکستری پلاتینه ۳۰ میل بلوند بژ ۷٫۳۱۵۰ میل واریاسیون ۰۰۰، ۵ سانت واریاسیون نقره‌ای ۱۰ سانت واریاسیون دودی ۱ سانت اکسیدان ۶ درصد ۱۵۰ میل پایه ۱۰ دکلره روش رنگ کردن مو

برای رنگ کردن مو‌ها با رنگ موی کاراملی روشن ابتدا باید موهایتان را به پایه ۱۰ دکلره برسانید. بعد از شستن مو‌ها آن‌ها را به صورت کامل خشک نمایید و با ترکیب رنگ موی بالا موهایتان را رنگ بزنید. توجه داشته باشید که مدت زمان مکث برای این رنگ مو بین ۳۵ تا ۴۵ دقیقه است. اگر دوست ندارید موهایتان به طور کامل رنگ شود حتما از مدل‌های مختلف هایلایت مو استفاده کنید و حالت سایه روشن بسیار جذاب و زیبایی را برای موهایتان ایجاد نمایید.

ترکیب رنگ موی کاراملی با رنگ‌های متفاوت ۱٫ کاراملی شکلاتی رنگ مو‌های ۸٫۳۱ + n10 + c10 اکسیدان شماره ۱: ۲ برابر رنگ پایه ۱۰ واریاسیون نقره‌ای: ۵ سانت

 

۲٫ کاپوچینو کاراملی بلوند شکلاتی ۶: ۷۵ میل نسکافه‌ای ۶: ۲۵ میل وارایسیون نقره‌ای: ۳ سانت اکسیدان دو

 

۳٫ کاراملی فندقی

• رنگ موی طلایی ۸: ۲۰ میل • رنگ موی کاراملی: ۳۰ میل • رنگ موی شکلاتی: ۱۰ میل • اکسیدان نمره ۱: ۲ برابر مقدار رنگ • پایه ۸ دکلره

 

۴٫ کاراملی گرم با توناژ طلایی و بلوطی

برای مثال رنگ کاراملی در کاتالوگ آلبورا ترکیب قهوه‌ای با تناژ طلایی و بلوطی رنگ‌های کاراملی گرم را حاصل می‌کند که برای روشن کردن رنگ مو از رنگ‌های پایه ۷-۸ کاراملی با اکسیدان ۹ درصد رنگ زیبایی را حاصل می‌نماید.

 

۵٫ کاراملی با توناژ نقره‌ای

برای رنگ موی کاراملی بایستی پایه موهایتان را به ۸-۹ برسانید. سپس رنگ کاراملی ۹٫۷ یک تیوپ، رنگ نقره‌ای ۹٫۱ و دودی ۸٫۱ نصف تیوپ، واریاسیون دودی، نقره‌ای و بنفش یک بند انگشت را با اکسیدان ۶ درصد از هر کدام بلوند زیبای کاراملی نقره‌ای را حاصل می‌کند.

 

۶٫ کاراملی ارغوانی

اگر پودر دکلره‌های یخ با مواد مناسب را با اکسیدان‌های مناسب و افزودن روغن آرگان به مواد دکلره به کار ببرید موی شما حداقل آسیب را می‌بیند؛ بنابراین پس از اینکه پایه موهایتان به ۸ رسید، رنگ کاراملی (یک تیوپ)، رنگ بلوند ارغوانی ۷٫۵۵ (نصف تیوپ)، واریاسیون دودی، نقره‌ای و بنفش هر کدام یک بند انگشت را با اکسیدان ۶ درصد ترکیب نمایید و استفاده کنید.

 

رنگ موی کاراملی به چه رنگ پوستی می‌آید؟

از آنجا که رنگدانه‌های کاراملی گرم است با بیشتر رنگ پوست‌ها هماهنگ می‌شود اما این رنگ در کنار پوست‌های سفید مهتابی جلوه زیادی خواهد داشت. همچنین با پوست‌های برنزه نیز ترکیبی بی نظیر و جذاب ایجاد می‌کند. به افراد با پوست برنزه پیشنهاد می‌شود که از هایلایت‌های باریک کاراملی روی موی تیره استفاده کنند. آمبره کاراملی نیز که از ریشه تیره روع شده و به کراملی روشن برسد بسیار زیبا خواهد بود. برای هایلایت کاراملی ایجاد هایلایت های روشن و پهن در جلوی موها و هایبلایت های باریکتر در پشت مو،‌ رنگ موهایتان را بسیار جذاب خواهد کرد.

اگر پوست روشنی دارید، یک آرایش براق و درخشان با تن طلایی، نارنجی و قرمز در کنار موی کاراملی جلوه موهایتان را زیاد می‌کند. برای یک آرایش طبیعی نیز استفاده از تن های قهوه ای روشن تا تیره را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

حرف آخر

برای حفظ رنگ موی کاراملی می‌توانید از شامپو و نرم کننده مناسب کمک بگیرید. همچنین دقت کنید که اگر مو‌های خود را زیاد رنگ می‌کنید از وسایلی مانند اتو و سشوار کمترین استفاده را بکنید، چون پس از رنگ کردن مو‌ها آسیب‌پذیرتر هستند. رنگ موی کاراملی از انواع رنگ مو‌هایی است که با رنگ پوست‌های مختلف مطابقت و همخوانی دارد و شما می‌توانید از بین این رنگ مو‌های متنوع رنگ مویی زیبا را برای رنگ کردن مو‌های خود انتخاب کنید.

انواع رنگ موی کاراملی

 

 

 

 

 

 

 

رنگ موی کاراملی

رنگ موی کاراملیامروزه خانم ها هزینه زیادی برای خرید لوازم آرایش میکنند تا به وسیله آن ها زیبایی خود را افزایش دهند, برخی از خانم ها به استفاده از لوازم آرایش عادت کرده اند و نمیتوانند با چهره ای بدون آرایش بیرون بروند. استفاده از لوازم آرایش نیازمند رعایت نکاتی است که شاید بسیاری از خانم ها از آن بی خبر باشند, برخی از لوازم آرایش ها قابل استفاده نیستند و باید هرچه زودتر آن ها را دور بریزید که در ادامه با آن ها آشنا میشوید.

لوازم آرایش تاریخ گذشته

همه لوازم آرایش ها تاریخ انقضا دارند و حتی اگر یک روز از تاریخ مصرف لوازم آرایش گذشته باشد شما نباید از آن استفاده کنید. استفاده از لوازم آرایش تاریخ گذشته باعث صدمه به پوست میشود پس حواستان به تاریخ انقضای لوازم آرایش تان باشد.

لوازم آرایش بلا استفاده

برای همه خانم ها پیش آمده که برخی از محصولات آرایشی را میخرند اما یا از رنگ آن خوششان نمی آید و یا با پوست شان سازگاری ندارد به همین بلا استفاده میمانند, اینگونه لوازم آرایش ها که هیچوقت نمیخواهید از آن ها استفاده کنید هم باید دور بریزید.

لوازم آرایشی که به خوبی از آن ها مراقبت نشده

همه محصولات آرایشی نیاز دارند در شرایط خاصی از آن ها مرابت شود مثلا برخی از آن ها باید در دمای زیر ۳۰ درجه نگهداری شوند, اگر در مراقبت از آن ها به این نکته دقت نکرده اید باید لوازم آرایش تان را دور بریزید .

لوازم آرایشی که پوست را تحریک میکنند

برخی از لوازم آرایش ها باعث تحریک پوست صورت میشوند, اگر شما هم لوازم آرایشی دارید که پوست تان را تحریک میکند دیگر نباید از آن استفاده کنید. اگر به استفاده از اینگونه لوازم ارایش ها ادامه بدهید پوست صورت تان دچار قرمزی, خارش, التهاب و ورم میشود.

لوازم آرایش های دور ریختنی

لوازم آرایش های دور ریختنیچند نمونه از مدل های جدید و شیک فرنچ ناخن ۲۰۱۹ مدل فرنچ ناخن، مدل فرنچ ناخن طلایی، مدل فرنچ ناخن جدید، مدل فرنچ ناخن ۲۰۱۹، مدل فرنچ ناخن تیز، فرنچ ناخن سفید، طراحی ناخن فرنچ رنگی و فرنچ ناخن ساده و شیک

 

 

 

 

 

 

مدل ناخن عروس ساده و زیبا – فرنچ ناخن پدیکور و مانیکور ناخن عروس کلمه فرانسه و پاریس (فرنچ) همیشه با مُد همراه بوده و شاید به همین دلیله که این مدل طراحی ناخن در بین خانم های مدرن و شیک پوش طرفدارای زیادی داره. برای اینکه ناخن هاتون با فرنچ ناخن ظاهری شیک تر و جذاب تر داشته باشه می تونید از مدل های مختلف فرنچ ناخن ۲۰۱۹ ایده بگیرید. نگه‌داری از ناخن کوتاه بسیار آسان‌تر است. ناخن‌های من بسیار شکننده است، بنابراین دغدغه‌ی رشد نکردن آن را به خوبی درک می‌کنم. حتی اگر ناخن‌هایم کوتاه باشد، دوست دارم کمی هنرمندی به خرج بدهم. بنابراین اگر شما هم مثل من هستید در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با طرح‌های ساده‌ای آشنا کنیم که خودتان می‌توانید انجام دهید! مدل ناخن عروس ساده و زیبا – فرنچ ناخن پدیکور و مانیکور ناخن عروس فرنچ ناخن شیک با طراحی ظریف

 

مدل فرنچ ناخن ۲۰۱۹

مدل فرنچ ناخن ۲۰۱۹همانطور که می دانید در سازمانها و ادارات دولتی و خصوصی از انواع لباس فرم اداری استفاده می شود و در ایران نیز برای کارمندان خانم از مانتو اداری استفاده می شود. برای طراحی مانتو فرم اداری می بایست به نکات خاصی توجه داشت تا بتوان ارتباط خوب و مناسبی را با برند سازمانی برقرار کرد. منظور از ارتباط لباس فرم شرکتی با برند این است که حتما می بایست به طراحی لوگوی شرکت و ترکیب رنگ آن دقت شود و اگر آن سازمان در برندسازی خود از رنگ خاصی استفاده می کند، حتما باید در طراحی مانتو فرم سازمانی نیز از همان ترکیب رنگ استفاده شود. بنابراین یکی از مهمترین مسائلی که باید در رابطه با طراحی مانتو فرم اداری رعایت شود، رنگ پارچه آن است، که می تواند به صورت یک دست از یک رنگ خاص برای طراحی مانتو فرم شرکتی استفاده شود و یا اینکه از چند رنگ می توان بهره برد. البته برخی از طراحان با ترکیب رنگ شال و روسری با مانتو اداری اقدام به تولید لباس فرم سازمانی می کنند که این نوع طراحی در حال حاضر بسیار مورد توجه آژانس های هواپیمایی برای تولید مانتو فرم آژانس هواپیمایی قرار گرفته است. اما سوال مهم این است که چه رنگی برای مانتو فرم اداری مناسب است و به طور کلی از چه رنگی برای طراحی و تولید مانتو اداری نباید استفاده شود. در نظرسنجی انجام شده در سال ۲۰۱۷ بدترین رنگ هایی که می توان در طراحی و تولید مانتو فرم شرکتی و سازمانی استفاده شود، رنگ های قرمز تیره به صورت یک دست، قهوه ای تیره، سبز یشمی و فیروزه ای است. یعنی اگر از این رنگ ها برای طراحی مانتو فرم اداری استفاده شود هرگز جلوه و زیبایی لازم را پیدا نخواهد کرد و به عنوان یک لباس فرم شرکتی نمی تواند کاربردی داشته باشد.

نکات بسیار مهم در انتخاب مانتو

۱. قد مانتو

قد مانتو باید تناسب کامل با قد شما داشته باشد و با در نظر گرفتن قد خود، مانتو را انتخاب کنید. اگر چاق هستید بهتر است مانتو اداری با قد بلند بپوشید. اگر قد کوتاهی دارید مانتو با برش‌های عمودی خرج کار، باعث بلند قدتر نشان دادن شما می‌شود.

۲. سایز مانتو

مانتو اداری تنگ انتخاب درستی برای پوشش شما نیست. کار در هر محیط کاری و شرایط کاری همیشه همراه با فعالیت است؛ حتی اگر پشت میزنشین باشید یا حتی اگر اصلا فعالیت بدنی نداشته باشید. لباس کار باید راحت و سایز مناسب داشته باشد.

۳. جنس پارچه مانتو اداری

چنس پارچه باید نخی یا حداقل با درصد بالایی نخ باشد. این دسته از پارچه‌ها باعث ایجاد حساسیت پوستی نخواهد شد و تعریق روی لباس ایجاد بوی نامطبوع نمی‌کند.

پارچه نخی یک خصوصیت دیگر هم اگر داشته باشد به کیفیت کار بیشتر می‌افزاید و آن هم کش‌دار (لایکرا) بودنش است مخصوصا کش دو طرفه.

مهمترین نکته در طراحی لباس فرم بانوان در کشور ما ،نوع پوشش آن است .

مانتو،شلوار و پوشش سر که خود می تواند شامل مغنعه یا هد سر باشد کلیت اصلی یک لباس فرم را تشکیل می دهد، اما در این میان، نگاهی بسیار موشکافانه و ظریف به تک تک ابعاد موارد مطرح شده است که می تواند لباس فرمی را نسبت به سایر تولیدات مشابه،متمایز کند .از جمله موارد مهمی که می تواند جز ارکان اصلی طراحی لباس فرم بانوان باشد خارج کردن مدلهای تکراری لباس فرم از الگوهایی که سالهاست از آن تبعیت میشود .البته در این بین بعضی از مدلها چون برش عصایی،حالتی بین المللی دارد و جزیی از نواقص لباس به حساب نمی آید و نباید از کنار این نکته به راحتی گذشت که مدل شلوار ،نقش مهمی در لباس فرم بانوان ندارد. سالهای زیادیست که شلوارهایی کاملا ساده همراه با مانتوهای فرم ست می‌شود .وقت آن رسیده که طراحانی با خلاقیت بالا وارد گود شوند تا بتوانند مسیری متفاوت از طراحان قبلی طی کنند برای رسیدن به لباسی که می تواند کلیت آن را از دفرمه بودن خارج کند .در واقع وجود منابع بیشمار الهام برای طراحان لباس ،سطح انتظارات مردم را بالا می برد و از آنجاییکه بخش اعظم بانوان کارمند ما از بین جوانان ایرانی هستند می توان با تکیه بر اصولی که برآنها تاکید شد لباسهایی طراحی کرد تا بتواند علاوه بر پوشش،حس خوبی نیز به همراه داشته باشد که به طبع آن می توان به بازدهی بهتری در مشاغل مختلف نیز برسیم.

نباید اثر رنگ ها را فراموش کنیم

همیشه بیاد داشته باشید که هر رنگ پیامی را به اطرافیانتان منتقل می کند هرگز در محل کار از رنگ های جیغ همانند قرمز استفاده نکنید سعی کنید از رنگ های رسمی همچون خاکستری ، سرمه ای و مشکی برای لباس فرم استفاده کنید. از جواهرات و زیور آلات کمتری استفاده کنید هرگز محل کار خودتان را بایک مهمانی صمیمی و خودمانی اشتباه نگیرید و بیش از حد از جواهرات استفاده نکنید. کفش پاشنه بلند بپوشید اما نه بیش از اندازه بهتر است در محل کار خود از کفش های پاشنه بلند استفاده کنید اما نه کفش هایی که ارتفاع پاشنه آن بیش از ۵ سانتی متر است چرا که خیلی غیر رسمی بودهو مناسب مهمانی و … است . بعلاوه اینکه پوشیدن کفش با پاشنه ۱۰ سانتی متر برای یک روز طولانی انتخاب مناسبی نیست. آرایش بیش از حد ممنوع توجه کنید که مقدار کمی آرایش بهتر از آرایش نکردن در محیط کار است اما درآرایش کردن زیاده روی نکنید و محیط کار خود را با مهمانی هایتان اشتباه نگیرید. حتما عطر و ادکلن استفاده کنید لطفا در استفاده از عطر افراط و تفریط نکنید! شاید برای شما هم پیش آمده است که بوی عرق همکارتان محیط را برای شما آنچنان جذاب آور کرده که تحمل ماندن را نداشته باشید. سعی کنید بعد از استحمام از مام زیر بغل استفاده کنید. بعلاوه استفاده از عطر در نقاطی که نبض دارند مانند گردن، مچ دست می تواند بوی عطرشما را طنین انگیز کند. بد نیست همواره یک شیشه کوچک از عطر را در کیف خود داشته و بعد زمان مدت زمان مشخصی عطر خود را تمدید کنید.

 

لباس فرم اداری بارداری ، یکی از انواع لباس های اداری است که تقریبا تمام خانم های شاغل به آن نیاز پیدا خواهند کرد. لباس فرم اداری بارداری یکی از لباس های فرم قابل توجه محسوب می شود، زیرا باید به گونه ای طراحی شود که خانم باردار در آن احساس راحتی کنند و بتوانند مدت زمان طولانی در روز، آن را به تن داشته باشد.طراحی لباس فرم اداری بارداری نیاز به مهارت خاصی دارد و فردی که این لباس را طراحی می کند، باید با تمام جوانب دوخت یک لباس برای خانم های باردار آشنایی داشته باشد. زیرا لباس فرم اداری بارداری باید بسیار راحت و خنک، مخصوصا در فصل تابستان و همچنین بسیار شیک باشد. به همین دلیل خانم ها باید دقت داشته باشند، هر لباسی که با عنوان لباس فرم اداری بارداری عرضه می شود، صرفاَ مناسب این دوران نیست. همچنین به دلیل این که خانم های باردار در هر ماه به وزنشان افزوده می شود، باید لباسی را انتخاب نمایند که تقریبا بتوانند تا پایان این دوران از آن لباس استفاده نمایند. نکته ای که باید به آن توجه نمود، در مورد شلوار است. کش دور کمر شلوار باید طوری باشد که، در تمام ماه های بارداری بتوان از آن استفاده نمود و تنها، شلواری با سایز بزرگ تر نمی تواند جوابگوی یک خانم باردار باشد. لباس فرم اداری بارداری باید به گونه ای طراحی شود که، در عین شیک بودن مطابق مد نباشد. زیرا اگر خانمی بخواهد پس از مدتی دوباره باردار شود، نمی تواند از آن لباس استفاده کند و باید لباس دیگری را خریداری نماید. یکی دیگر از نکات مهم، انتخاب رنگ لباس فرم اداری بارداری است. در این دوران بهتر است خانم های شاغل از رنگ های تیره برای لباس اداری خود استفاده کنند، تا کمتر کسی متوجه بارداری آن ها شود…

 

داشتن دکمه در لباس فرم اداری در زیبایی و شکیل بودن آن موثر است. در انتخاب مانتو و لباس فرم ادارای باید توجه داشت که کاملا مانتو اندازه شما باشد، بیش از حد گشاد یا تنگ بودن آن تصویری زشت از شما ارائه خواهد داد.

 

داشتن یک ظاهر مناسب یکی از ضروریات در محل کار همه ما است.وقتی ظاهر ما مناسب نباشد مطمئنا از ما به خوبی استقبال نخواهد شد و در بعضی مواقع حتی شانس پیشرفت را از دست خواهیم داد. بی توجهی به ظاهر از محبوبیت ما در محل کارما می کاهد. سوالی که اکثر افراد زیاد می پرسند این است که لباس فرم مناسب ما در محل کار ما کدام است؟ در این مقاله راهکارهایی را برای انتخاب لباس فرم مناسب محل کار در اختیارتان می گذاریم. معمولا هر محیط کاری قانون پوشش خاصی دارد و همه باید از آن پیروی کنند. اما هرکسی به طور متفاوت بنا به سلیقه لباس فرم مناسب محل کار خود را انتخاب می‌کند. ممکن است خیلی ساده به نظر برسد، اما اکثرا در این مورد اشتباه می‌کنند.

 

 

 

+۵۰ مدل مانتو اداری

+۵۰ مدل مانتو اداریاگر شما هم جزو کسانی هستید که علاقه دارند پوست صورت ‌شان کمی روشن‌ تر و سفیدتر باشد، باید بگوییم خوشبختانه درمان ‌های طبیعی زیادی وجود دارند که شما را به هدف ‌تان می ‌رساند. اگر می خواهید با روش های طبیعی و خانگی پوست صورت تان را سفیدتر کنید، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

سفید کردن پوست با این روش‌های خانگی

لیمو 

لیمو حاوی ویتامین سی است که صدمات ناشی از آفتاب و لکه های سیاه پوست را از بین می برد. همچنین شامل اسید سیتریک می باشد که به عنوان یک اسیفولیان شیمیایی عمل کرده و آکنه و سلول های مرده پوست را از بین می برد و در نتیجه پوست را روشن و سفیدتر می سازد.

یک لیمو بردارید و آب آن را خارج کنید. نصف قاشق غذاخوری آب مقطر به آن بیافزایید و آن را روی پوست تمیزتانبمالید. پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صورت تان را با آن بشویید. برای این که تاثیر آن را به سرعت ببینید، هر روز این کار را انجام دهید.

از آنجا که لیمو می تواند روی پوست های حساس التهاب ایجاد کند، بهتر است که قبل از استفاده مقداری از آن را روی پوست تان تست کنید یا این که می توانید آن را قبل از خواب به صورت تان بمالید تا صبح قرمزی و التهاب آن از بین برود.

ژل آلوئه ورا 

ژل آلوئه ورا حاوی ویتامین آ، سی و ای است که شامل آنتی اکسیدان نیز می باشد. آنتی اکسیدان ها با محدود کردن تولید رادیکال های آزاد، از پوست محافظت می کند. علاوه بر آن پروسه پیری را نیز کند کرده و بر سفیدی و روشنی پوست نیز تاثیرگذار است یک قاشق چایی خوری از ژل آلوئه ورا را با ۱ قاشق غذاخوردی از آب لیمو مخلوط کنید و آن را به صورت و گردن تان بزنید. بگذارید این ماده ۳۰ دقیقه روی صورت تان بماند، سپس آن را با آب بشویید. شما حتی می توانید به جای آب لیمو، آن را با عسل مخلوط کنید.

لیمو حاوی ویتامین سی است که صدمات ناشی از آفتاب و لکه های سیاه پوست را از بین می برد‎

ماست 

اسید لاکتیک موجود در ماست بر سفیدی پوست تاثیرگذار است. این ماده برای انواع مختلف پوست، از خشک گرفته تا چرب و … مناسب است.

اگر می خواهید پوستی سفید و روشن داشته باشید، یک قاشق غذاخوری از ماست تازه را با نصف قاشق زردچوبه مخلوط کنید و آن را به مدت نیم ساعت روی پوست تان نگه دارید. این کار را هر روز انجام دهید تا نتیجه اش را در مدت زمان کوتاهی ببینید.

پرتقال 

پرتقال بیشترین میزان ویتامین سی را نسبت به دیگر میوه ها دارد. به جای این که پوست این میوه را دور بیاندازید، آن را زیر آفتاب خشک و سپس پودر کنید. شما می توانید این پودر را نه تنها به صورت بلکه به کل بدن تان نیز بزنید. آنتی اکسیدان های موجود در این ماده آسیب های پوستی ناشی از آلودگی، نور آفتاب… و به تبع لک های سیاه پوستی را از بین می برد.

مقداری از پودر پرتقال را با شیر مخلوط کنید و آن را روی صورت تان که از قبل تمییز کرده اید، بمالید. نیم ساعت زمان لازم است تا این ماده تاثیر خود را روی پوست شما ایجاد کند.

هویج 

هویج هم یکی دیگر از میوه هایی ست که می توان به عنوان سفید کننده پوست از آن استفاده کرد. این میوه به طور طبیعی ملانین پوست، که دلیل سیاهی پوست است، را کاهش می دهد.

یک هویج را بردارید و آن را پوره کنید. سپس ۱ قاشق چایی خوری ماست و چند قطره آب لیمو به آن بیافزایید. مخلوط را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست تان نگه دارید سپس آن را بشویید و از شادابی، سفیدی و طراوتی که به پوست تان می دهد، نهایت استفاده را بکنید. این مخلوط سلول های مرده پوست را از بین برده و به جای آن سلول های جدید پوستی را جایگزین می کند.

گوجه فرنگی 

گوجه فرنگی سرشار از لیکوپن است. لیکوپن آنتی اکسیدان قویی ست که فواید زیادی برای پوست، از محافظت در برابر اشعه UV گرفته تا سفید کردن پوست و کندی روند پیری، دارد. این ماده حاوی ویتامین آ است که لکه های سیاه پوستی را برطرف می کند و موجب روشنی و نرمی پوست می شود.

یک قاشق غذاخوری از آب گوجه فرنگی را با ۱ قاشق غذاخوری شیر و ۱ قاشق غذاخوری زردچوبه مخلوط کنید و آن را به مدت ۲۰ دقیقه به پوست تان بزنید. انجام مداوم این کار نه تنها بر سفیدی پوست شما تاثیرگذار است بلکه لکه های تیره زیر چشم تان را هم از بین می برد.

سیب زمینی 

اگر به طور مدام دچار ناراحتی های پوستی می شوید، به احتمال زیاد دچار کمبود ویتامین ب هستید. ویتامین ب ۶ موجود در سیب زمینی می تواند در این شرایط به کمک تان آید و سلول های مرده پوستی را از بین ببرد.

سیب زمینی را به قطعات کوچک برش دهید و آب آن را بگیرید. سپس آن را با چند قطره آب لیمو مخلوط کنید و برای سفید و روشن تر شدن پوست تان استفاده کنید. کافی ست این ماده ۲۰ دقیقه روی پوست تان بماند تا تاثیر خود را پس از چند روز متوالی نشان دهد.

منبع: bartarinha.ir

سفید کردن پوست با روش‌های خانگی

سفید کردن پوست با روش‌های خانگی